Ολ.Λαμίας-Μαρτίνο 3-3: “Επέστρεψε” ξανά ο Ολυμπιακός (φωτορεπορτάζ)

lamianow Add a Comment
2 Min Read

Ένα πολύ όμορφο παιχνίδι πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι του Σαββάτου στο Ενωσιακό γήπεδο της Φθιώτιδας ανάμεσα στον Ολυμπιακό Λαμίας και το Μαρτίνο. Οι γηπεδούχοι παρότι όπως και στο ματς κυπέλλου βρέθηκαν πίσω με δυο γκολ διαφορά -(1-3) αυτή την φορά-επέστρεψαν ξανά παίρνοντας την ισοπαλία με 3-3 στο φινάλε.

Μόλις στο 13΄έγινε το 0-1 μετά από σέντρα του Κολλά και πλασέ από κοντά του Γκανά. Τέσσερα λεπτά μετά σουτ του Καυκιά σταμάτησε στο δεξί κάθετο δοκάρι του Οπούντιου .
Στο 26΄ο Γκανάς με κοντινή κεφαλιά σε παράλληλη σέντρα έκανε το 0-2 για το Μαρτίνο .
Στο 45΄μειώνει ο Ολυμπιακός σε 1-2 με γκολ του Κωστίκα με κοντινό πλασέ ύστερα από παράλληλη σέντρα του Λάππα.

Στην επανάληψη το Μαρτίνο προηγήθηκε με 1-3 χάρη σε γκολ του Θεοδώρου στο 65′ και όλα φάνηκαν ότι θα τελειώσουν ωστόσο ο Ολυμπιακός δεν τα παράτησε όπως και στο ματς κυπέλλου. Στο 68΄από κόρνερ η μπάλα πέρασε παράλληλα στην εστία και ο προωθημένος Σιώτης την έσπρωξε στα δίχτυα κάνοντας το 2-3. Εννιά λεπτά αργότερα είχαμε και την ισοφάριση ο Γιώργος Καυκιάς με ψηλοκρεμαστό πλασέ έγραψε το 3-3 που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Ολυμπιακός Λαμίας (Πέτρος Καραΐσκος): Κουρδής, Τσιλίκας, Στυλιανός, Ζήσιμος, Πάνος (35΄ Ξηρομερίτης λ.τρ), Σιώτης, Καυκιάς (89΄ Τσότζωρας), Μπουσάι, Δημητρέλης (52΄ Κακκάβας), Λάππας, Κωστίκα

Οπούντιος Μαρτίνου (Μάκης Ζαχαρόπουλος): Μιλάνι, Ζιώγκας (67΄Ζάχαρης), Νικολόπουλος, Κουφιώτης, Μπουζίκας, Ξεζώνοτος (46΄Κάππος), Μιχαήλ, Θεοδώρου, Κόλλας, Νούλας, Γκανάς (89΄ Πόποτας)