Ο λόγος που δεν πανηγύρισε το νικητήριο γκολ στο 96′ ο Σπόραρ

Ο Άντραζ Σπόραρ «ξελάσπωσε» τον Παναθηναϊκό, σκοράροντας στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, ωστόσο ο Σλοβένος δεν πανηγύρισε το τέρμα που πέτυχε.

Ο Παναθηναϊκός κατάφερε με μεγάλη δυσκολία να πάρει την πρώτη του νίκη στη Stoiximan Super League, κερδίζοντας τον Λεβαδειακό με 1-0.

Το νικητήριο τέρμα της ομάδας του Ντιέγκο Αλόνσο το πέτυχε ο Άντραζ Σπόραρ στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο οποίος σε κενή εστία έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Ωστόσο ο Σλοβένος επιθετικός δεν πανηγύρισε το γκολ που μόλις είχε πετύχει, κάτι που δημιούργησε τις απορίες του κόσμου.

Ο λόγος λοιπόν που ο διεθνής ποδοσφαιριστής δεν πανηγύρισε το τέρμα του ήταν αρχικά ο λίγος χρόνος συμμετοχής του. Ο Σλοβένος μετά τον ερχομό του Ντιέγκο Αλόνσο έχει παραγκωνιστεί, αφού παρά την αρχική απουσία του Φώτη Ιωαννίδη, ο Ουρουγουανός επέλεγε να ξεκινάει βασικό τον Γερεμέγεφ.

Ο Σουηδός επιθετικός μάλιστα σε μερικά παιχνίδι τον έβγαλε ασπροπρόσωπο, αφού έχει σκοράρει τρία τέρματα. Συγκεκριμένα, ο Σπόραρ με τον Ουρουγουανό τεχνικό έχει παίξει μόλις σε τρία παιχνίδια και σε όλα έχει έρθει από τον πάγκο, κάτι που τον έχει δυσαρεστήσει. Έτσι έβγαλε την απογοήτευσή του στο γκολ, αφού δεν το πανηγύρισε.

Ο δεύτερος λόγος ήταν η κακή εικόνα του Παναθηναϊκού στο σημερινό παιχνίδι με τον Λεβαδειακό. Μάλιστα παρά το γεγονός ότι οι Πράσινοι νίκησαν την ομάδα της Βοιωτίας ο κόσμος του Παναθηναϊκού, γιούχαρε τους παίκτες και τον προπονητή τόσο στο ημίχρονο όσο και μετά το τέλος της αναμέτρησης.