Ο Φορτούνης επέστρεψε! Φοβερό ματς στη Νέα Σμύρνη, Πανιώνιος-Ολυμπιακός 3-4!

lamianow Add a Comment
2 Min Read

Απίστευτο ματς, τρομερή εξέλιξη και δραματικό φινάλε στη ματσάρα της Νέας Σμύρνης – Ο Πανιώνιος προηγήθηκε στο 3′, αλλά ο Ολυμπιακός πριν κλείσει το ημίχρονο ήταν μπροστά με 1-3 – Οι γηπεδούχοι με δυο γκολ στο 83′ και στο 84′ ισοφάρισαν σε 3-3, όμως στο 87′ ο Φορτούνης με πέναλτι έδωσε τη νίκη στον Ολυμπιακό!

Ιδανική εκκίνηση στον αγώνα για τους γηπεδούχους και εφιαλτική για τους φιλοξενούμενους οι οποίοι όμως αντέδρασαν σχετικά γρήγορα.

Στο 3′ ο Φιγκέιρας προσπάθησε να γυρίσει τη μπάλα με το κεφάλι στον Προτό κι έδωσε την ασίστ στον Σπιριντόνοβιτς ο οποίος άνοιξε το σκορ.

Ο Ολυμπιακός ισοφάρισε στο 19′ με τρομερή κεφαλιά του Σισέ, σχεδόν από τη γραμμή της μεγάλης περιοχής και με τη σέντρα ο Πάρντο έχασε τεράστια ευκαιρία για το 1-2 σημαδεύοντας το δοκάρι με κεφαλιά από τη μικρή περιοχή.
Στο φινάλε του β’ ημιχρόνου χτύπησε ο Καρίμ Ανσαριφάρντ σκοτώνοντας την πρώην ομάδα του με δύο γκολ στο 37′ και στο 45′!

Ο Ολυμπιακός στο β’ ημίχρονο είχε τον έλεγχο, αλλά ο Πανιώνιος μείωσε στο 83′ με πέναλτι του Μασούντ και στο επόμενο λεπτό ισοφάρισε με τον Ντουρμισάι βάζοντας φωτιά στο γήπεδο.

Η χαρά των κυανέρυθρων όμως κράτησε δύο λεπτά καθώς στο 87′ ο Φορτούνης με πέναλτι έδωσε ξανά το προβάδισμα στον Ολυμπιακό

Οι συνθέσεις:
Πανιώνιος: Κότνικ, Βλάχος, Οικονόμου, Μπανανά, Χατζισαφί, Κόρμπος, Σιώπης, Μασούντ, Μασούρας, Σπιριντόνοβιτς, Γεσίλ.
Στον πάγκο βρίσκονται οι: Μπαντής, Κάργας, Πινιώτης, Ντουρμισάι, Λάμπρου, Παπαγεωργίου, Σαραμαντάς.
Ολυμπιακός: Προτό, Φιγκέιρας, Σισέ, Νικολάου, Κούτρη, Ρομαό, Οφόε, Φορτούνης, Σεμπά, Πάρντο, Ανσαριφάρντ.
Στον πάγκο βρίσκονται οι: Καπίνο, Μποτία, Ταχτσίδης, Τζούρτζεβιτς, Μάριν, Ομάρ, Καρσελά.