Ο Ευρυτανικός υπέταξε το Καλαπόδι-Άνοιξε την “ψαλίδα” το Μαρτίνο!

lamianow Add a Comment
2 Min Read

Ο απόλυτα ουσιαστικός Ευρυτανικός αν και αναγκάστηκε να παίξει για ένα ημίχρονο με 10 ποδοσφαιριστές λόγω της αποβολής του Αναστασίου στο φινάλε του πρώτου μέρους, πήρε τη νίκη με 2-0 απέναντι στο Καλαπόδι που με δύο ήττες στις τελευταίες 3 μέρες τίθεται ουσιαστικά εκτός τίτλου.

Το Μαρτίνο πήρε το ντέρμπι της Λοκρίδας με την Μαλεσίνα σκοράροντας δύο τέρματα στην επανάληψη με Μιχαήλ (48′) και Νούλα (92′) και είναι πλέον στο +9 από την δεύτερη θέση στην οποία πέρασε η Αταλάντη. Η ομάδα του Πούλου διέλυσε τον Παμμωλιακό με 6-1 χάρη σε 4 γκολ του Ζήση Κωνσταντίνου ο οποίος είχε και τρία δοκάρια.

Η Δάφνη Λιβανατών σε ένα ματς με ένταση στην επανάληψη γύρισε το παιχνίδι στο Ενωσιακό απέναντι στον Ολυμπιακό Λαμίας πανηγυρίζοντας τη νίκη με 2-1. Ανατροπή και νίκη για την Στυλίδα εντός έδρας απέναντι στην Ακαδημία/Ηρακλής.

• ANAΛΥΤΙΚΑ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΚΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΣ ΕΥΡΥΤΑΝΙΚΟΣ-ΚΑΛΑΠΟΔΙ ΚΑΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΔΑΦΝΗ ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ

Τα αποτελέσματα:

Ευρυτανικός-Καλαπόδι 2-0 (17’ Αλεξίου, 33’ Παπανάγνος)
Ολυμπιακός Λαμίας-Δάφνη Λιβανατών 1-2 (24’ πεν. Στυλιανός-71’ Ζιώγας, 89’ Πούλος)
Όμβρος Ομβριακής-Νέο Κρίκελλο 0-0
Προοδευτική Λάρυμνας-Αστέρας Σταυρού 2-2 (16’ πεν., 90’ Αργ. Δάρρας-19’ Μιμηγιάννης, 78’ Ζήσιμος)
Καμένα Βούρλα-Άρης Αγ. Κωνσταντίνου 1-1 (25’ Ιμπραχίμι-50’ Ρίζος)
Μαλεσίνα-Οπούντιος Μαρτίνου 0-2 (48’ Μιχαήλ, 92’ Νούλας)
Στυλίδα-Ηρακλής Ροδίτσας/Ακαδημία 3-1 (57’, 71’ Λέντας, 88’ Δήμας-45’ Λαμπρόπουλος)
Αταλάντη-Παμμωλιακός 6-1 (12’, 54’, 70’, 77’ Κωνσταντίνου, 63’ Σακκάς, 72’ Κλωτσοτήρας-21’ Καραδήμας)
Καλύβια-Ένωση 2010 3-0 ά.α.