Νίκη Αγ. Παρασκευής-Δίβρη 2-0: Καθαρή νίκη με ένταση στο φινάλε! (φωτογραφίες)

lamianow Add a Comment
1 Min Read

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο η Νίκη Αγίας Παρασκευής “υπέταξε” στην έδρα της την Δίβρη με 2-0. Στο 20΄ με φαουλ ο Επίσκοπος έφερε τη μπάλα μέσα στην περιοχή εκεί όπου με κεφαλιά ο Βαρσάμης έκανε το 1-0. Δεκαπέντε λεπτά μετά ο Επίσκοπος εκμεταλλεύτηκε ασθενής απόκρουση του Καλόγηρου και με πλασέ πέτυχε το 2-0 που ήταν και το τελικό σκορ. Στο φινάλε δημιουργήθηκε ένταση με φιλάθλους και παίκτες των φιλοξενούμενων ωστόσο έληξε άμεσα με την παρέμβαση των ψυχραιμοτέρων…

Διαιτητής: Τσιγαρίδας

Βοηθοί: Κάντζαρης Φ -Αγγελακοπούλου

ΝΙΚΗ ΑΓ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ: (Ανδρέας Επίσκοπος) Κολντρέου, Κραβαρίτης Η, Καρκάνης(31΄ λτ Κυρίτσης), Βαρσάμης, Σταθαράς, Επίσκοπος, Ζήσιμος(40΄ λτ Στίγκας), Καραγεώργος, Μαγκλάρας, Αναγνωστόπουλος, Βλαχάκης(78΄ Καρακώστας).
ΔΙΒΡΗ: (Βασίλης Θεοδωράκος) Καλόγηρος, Μαντάρας, Κάλλος(88΄ Πανταζής), Γουργιώτης, Σιδηροκάλτσης(85΄ Κριαράς), Κατόπης, Ζουμπόπουλος, Μπαμπουκλής(63΄ Ζαζάς), Θεοδωράκος, Σάπιος Τσόντζορας.