Νέο Κρίκελλο-Καλαπόδι 1-3: Άνετη επικράτηση… (εικόνες)

lamianow Add a Comment

Ένα εύκολο διπλό πανηγύρισε το απόγευμα του Σάββατου το Καλαπόδι σην έδρα του Νέου Κρικέλλου και ξαναπέρασε στην 2η θέση της βαθμολογίας. Η ομάδα του Δημήτρη Γιαννουδάκη επιβλήθηκε με 3-1 καθαρίζοντας ουσιαστικά από το πρώτο ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 18ο λεπτό. Ο Βέλλιος έκανε την σέντρα από τα αριστερά ο Ντούλας έκανε λάθος έξοδο και ο Τομόρι προ κενής εστίας έγραψε το 0-1. Δύο λεπτά αργότερα είχαμε το καλύτερο γκολ της συνάντησης. Ο Τομόρι έπιασε ένα “ξερό” σουτ από τα 30 μέτρα και η μπάλα κατέληξε στο παραθυράκι του Ντούλα για το 0-2.

Ακολούθησαν δύο δοκάρια από τους φιλοξενούμενους στο 23′ με τον Αντωνίου και τον Καλλιώρα στο 34′ και αυτό ήταν το σκορ του ημιχρόνου, το 0-2.

Με την έναρξη της επανάληψης στο 49΄ο Β. Καλλιώρας κέρδισε την κόντρα από τον Δάμπαση από τα αριστερά και με διαγώνιο σουτ έκανε το 0-3. Κάπου εκεί όλες οι ελπίδες των γηπεδούχων πήγαν περίπατο. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στο 79′ με προσωπική ενέργεια του Ρουμπή μέσα από την μεγάλη περιοχή, στο τελικό, 1-3.

Νέο Κρίκελλο: Ντούλας, Τρινταφύλλου (75΄Καπελαρής), Καλαντζής (65΄Κωνσταντίνου), Χατζής, Δάμπασης, Τάτσης, Συγγούνης, Μάνδαλος, Νυινγκόζι (46 Τσιγκόλης), Νεωφότιστος, Ρουμπής.

Καλαπόδι: Γκουλής (46΄Καρανάσιος), Τσαγκαλίδης, Ζιάκκας Α, Χουλιάρας, Καταραχιάς, Λυτάκης (63΄Κατσαρός), Βέλλιος, Ζιάκκας Γ., Καλλιώρας Β. (Καλλιώρας Ν.), Αντωνίου, Τομόρι.