Nέες μεγάλες επιτυχίες για την περιοχή μας: Χρυσά για Θωμαϊδου, Χριστούλη στους Βαλκανικούς της Θεσσαλονίκης !

1 Min Read

Δυο σημαντικές επιτυχίες ήρθαν για τους αθλητές της περιοχής μας Αναστασία Θωμαϊδου και Γιώργο Χριστούλη στους Βαλκανικούς της Θεσσαλονίκης.

Συνεχίζοντας τις σημαντικές επιτυχίες του τελευταίου διαστήματος η αθλήτρια της Αναγέννησης Λαμίας Αναστασία Θωμαϊδου κατέκτησε δύο χρυσά μετάλλια. Καταρχήν στα 1500μ W35 πήρε την 1η θέση με 5.04 και μετά απο 2 ώρες ένα ακόμη χρυσό στη βαλκανική σκυταλοδρομία!

Ο αθλητής απο τη Στυλιδα Γιώργος Χριστούλης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο 25ο βαλκανικό πρωτάθλημα στίβου στην κατηγορία Master στα 5000 βαδην.

Το lamianow.gr τους εύχεται συγχαρητήρια και καλή συνέχεια, με νέες, μεγάλες επιτυχίες…