Σε κρίσιμη κατάσταση νοσηλεύεται ο γνωστός οδοντίατρος, ο οποίος παρασύρθηκε από τζετ σκι στην περιοχή της Μικράς Λιάς, στη Μύκονο, την ώρα που έκανε ψαροντούφεκο.
Ο 58χρονος μεταφέρθηκε με ελικόπτερο από τη Μύκονο στον Πειραιά και πλέον νοσηλεύεται στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας στο «Τζάνειο».
Σύμφωνα με τους θεράποντες γιατρούς, ο άτυχος άνδρας έφερε σοβαρές κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις από το χτύπημα, ενώ -κατά τη διάρκεια χειρουργικής επέμβασης- αφαιρέθηκαν από το κεφάλι του υπολείμματα από το σκάφος, μεγέθους τριών εκατοστών.
![](http://www.newsit.gr/wp-content/uploads/2017/08/mykonos109-1024x683.jpg)
Το τζετ σκι πέρασε πάνω από τον 58χρονο, με τον οδηγό να τον εγκαταλείπει αναίσθητο και αιμόφυρτο στη θάλασσα. Ευτυχώς, μαζί του ήταν ο γιος του, που τον βοήθησε να βγει στη στεριά.
πηγη-newsit.gr