Με το αριστερό η Μαλεσίνα, “κερδισμένη” της πρεμιέρας η ΘΗΒΑ!

Lamianow.gr
2 Min Read

Ποδαρικό με το αριστερό έκανε η Μαλεσίνα στην διαδικασία των μπαράζ για την άνοδο στην Γ Εθνική. Η ομάδα του Σπύρου Λέντα στο θεωρητικά πιο εύκολο από τα έξι παιχνίδια που έχει να δώσει στην διαδικασία, αναδείχτηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα εντός έδρας, με τον Αίολο Ευρυτανίας.

Στο 46΄το κοντινό πλασέ του Σέττου θα βρεί την εξωτερική πλευρά των διχτύων του Αίολου και στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Ρούσσης από κοντά δεν θα βρεί δίχτυα. Αξίζει να σημειώσουμε πως οι “ερυθρόλευκοι” ζήτησαν δύο πέναλτι, το ένα στο 58΄σε ανατροπή του Ρούσση και στο 64΄σε χέρι του Ηλιάδη, όμως ο ρέφερι έδειξε “παίζετε”.

Στο 84΄ο γκολκίπερ του Αίολου έκανε την επέμβαση του αγώνα σε κεφαλιά του Νίκου Λέντα από κοντά, ενώ στο 89′ η Μαλεσίνα τελείωσε το παιχνίδι με δέκα παίχτες λόγω αποβολής του Πάππου. Αναμφίβολα αρνητικό αποτέλεσμα στο ξεκίνημα για την γηπεδούχο που δεν εκιμεταλλεύτηκε την ισοπαλία στο άλλο ματς.

Στην Χαλκίδα λοιπόν, ΧΑΛΚΙΔΑ και Θηβα έμειναν στο 1-1 με την φιλοξενούμενη να μένει ικανοποιημένη από την έκβαση της αναμέτρησης.

Οι γηπεδούχοι αιφνιδιάσθηκαν από το δυνατό ξεκίνημα των Βοιωτών ωστόσο κατάφεραν στην εκπνοή του ημιχρόνου να ανοίξουν το σκόρ με γκολ του Βαλκάνου 1-0. Μάλιστα με την έναρξη της επανάληψης οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίχτες λόγω αποβολής του Γκαράνη με 2η κίτρινη κάρτα.

Παρότι συνέβη αυτό η ΘΗΒΑ απέδειξε για μια ακόμη φορά ότι είναι “σκληρό καρύδι” και δεν παρατάει κανένα παιχνίδι. Στο 64΄ οι “νερατζούρι” έφθασαν στην ισοφάριση με σκόρερ τον Κουτσοδήμο 1-1. Αυτό ήταν και το σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση παρότι δημιουργήθηκαν ευκαιρίες εκατέρωθεν στο τελευταίο ημίωρο.