Με ανατροπή 3-1 ο Εργοτέλης την Παναχαϊκή!

1 Min Read

Έφεραν… τούμπα την κατάσταση στο Παγκρήτιο οι Κρητικοί.

Ο Εργοτέλης πήρε μεγάλη νίκη με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο κόντρα στην Παναχαϊκή. Οι Κρητικοί επικράτησαν με 3-1 παρά το γεγονός ότι για ένα 45λεπτο έχαναν.

Το σκορ για τους Πατρινούς άνοιξε ο Κάργας στο 25′. Η αντίδραση των γηπεδούχων ήρθε στην επανάληψη. Στο 47′ ο Μάνος έκανε το 2-1, ενώ στο 57′ ο Στρέζος απέκρουσε πέναλτι του Αυγενικού.

Στο 61′ ο Γομίτσαρης έδωσε προβάδισμα στους Κρητικούς, ενώ στο 85′ ο Ρέντζας διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα που έβαλε τέλος σε ένα σερί πέντε αγώνων δίχως νίκη για τον Εργοτέλη.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Σταύρος Λαμπράκης): Αθανασίου, Ρέντζας, Άλα, Γιαλούσης (58′ Γρομητσάρης), Κούτρης, Αυγενικού, Μπουρσέλης, Καλέ, Μάνος, Φουκαράκης (46′ Παμλίδης), Ίνιατς (46′ Ντος Σάντος).

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Δημήτρης Σπανός): Στρέζος, Ασίγκμπα, Κάργας, Χούσα, Μουκίδης, Τρίγκας, Μητρόπουλος (46′ Ρουμπάτος, 56′ Λαμπρόπουλος), Σαμπατάκος, Χαρτσιάς (51′ Kαρβουνιάρης), Σιατραβάνης, Τζίλας.