Ο Δήμος Μακρακώμης συμμετέχει για δεύτερη φορά στις Δράσεις της Επιτροπής «Ελλάδα 2021» για τον εορτασμό των 200 χρόνων από την Ελληνική Επανάσταση με την Επετειακή Εκδήλωση με θέμα: «Η ΜΑΧΗ ΤΗΣ ΣΕΛΙΑΝΗΣ» που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 21/08/2021 και ώρα 19:00 στην Κοινότητα Μαρμάρων.
Η Επετειακή Εκδήλωση γίνεται σε συνεργασία με την Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας, τον Ο.Π.Α.ΣΤ.Ε. και με τη στήριξη του Πολιτιστικού Συλλόγου Μαρμαριωτών Φθιώτιδας.
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2021/08/Screenshot_20210820-004046_Gmail.jpg)