Μανά… εξ ουρανού ο Μούγιακιτς για τον Ατρόμητο!

1 Min Read

Μετά από ένα «χορταστικό» παιχνίδι, ειδικότερα στο δεύτερο ημίχρονο όπου και σημειώθηκαν όλα τα γκολ, Ατρόμητος και Παναιτωλικός ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 2-2, στο Περιστέρι, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.  Η ομάδα των δυτικών προαστίων προηγήθηκε στο 50’, με το δεύτερο τέρμα του Ενσικουλού στο πρωτάθλημα, για να έρθει η ανατροπή από πλευράς Αγρινιωτών, με τα δύο πρώτα γκολ του Μανά στην Σούπερ Λίγκα, στο 69ο και στο 77ο λεπτό. Όμως, ο Μούγιακιτς που είχε μπει αλλαγή στο 78’, σκόραρε πέντε λεπτά μετά, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα!

Έτσι, ο Ατρόμητος έμεινε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 29 πόντους πλέον, την ώρα που ο Παναιτωλικός με τους 22 βαθμούς «έπιασε» στην πέμπτη τον Παναθηναϊκό. Με αμφότερους τιους σημερινούς αντιπάλους να έχουν ματς περισσότερο…

Οι συνθέσεις:

Ατρόμητος (4-3-2-1): Μέγερι, Κιβρακίδης, Ρισβάνης, Χατζηισαϊας (80’ Ούμπιδες), Γιαννούλης, Καρασαλίδης, Μάντσον, Μπουσούλατζιτς, Ενσικουλού (78’ Κωτσόπουλος), Μπρούνο (78’ Μούγιακιτς), Κουλούρης.

Παναιτωλικός (4-2-3-1): Κυριακίδης, Μαρινάκης, Μαλής, Άργκους (87’ Αμαράλ), Τσοκάνης, Λιάβας, Λουσέρο, Γουίλιαν (93′ Γκούγκα), Μάζουρεκ (84’ Μιχάι), Μανά, Μοράρ.

Διαιτητής: Τάσος Παπαπέτρου (Αθηνών).