Εκ περιτροπής λειτουργούν τα φανάρια στην είσοδο της πόλης τον τελευταίο καιρό. Έχουμε δεχτεί αρκετές καταγγελίες από αναγνώστες σχετικά με την εύρυθμη λειτουργία τους, οι οποίες μας επισημαίνουν την σημαντικότητα της κατάστασης.
Όπως διαπιστώσαμε και ιδίοις όμμασι τα αυτοκίνητα τα οποία κατεβαίνουν προς Αθήνα ή ανεβαίνουν προς Λαμία έχουν συνήθως μεγάλες ταχύτητες και δεν “κόβουν” στην συγκεκριμένη διασταύρωση, παρότι οι οδηγοί αντιλαμβάνονται ότι τα φανάρια λειτουργούν μόνιμα στο πορτοκαλί.
Contents
Εκ περιτροπής λειτουργούν τα φανάρια στην είσοδο της πόλης τον τελευταίο καιρό. Έχουμε δεχτεί αρκετές καταγγελίες από αναγνώστες σχετικά με την εύρυθμη λειτουργία τους, οι οποίες μας επισημαίνουν την σημαντικότητα της κατάστασης. Οι υπεύθυνοι ας επιδιορθώσουν το ζήτημα διότι το κακό δεν αργεί να γίνει!
Δεν είναι λίγες οι φορές που είχαμε τροχαία ατυχήματα στο σημείο, παρά το γεγονός πως λειτουργούσαν οι φωτεινοί σηματοδότες. Φανταστείτε πλέον πόσο αυξάνεται ο κίνδυνος…