Η εβδομάδα ευαισθητοποίησης για τα Άτομα με Αναπηρία είχε ένα σύνθημα που τους ένωσε όλους: “Όλοι Μαζί – Όλοι Ίσοι”.
Μαθητές, παραολυμπιονίκες, γονείς και απλοί πολίτες έστειλαν το δικό τους μήνυμα ισότητας από την Πλατεία Πάρκου, το πρωί της Παρασκευής 26 Μαΐου 2023.
Η Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας και το πρόγραμμα «Γέφυρα» μαζί με την Εθνική Συνομοσπονδία ΑμεΑ, την Ελληνική Παραολυμπιακή Επιτροπή και με πολλούς Παραολυμπιονίκες, συμμετέχοντας για 2η χρονιά στο «Όλοι μαζί – Όλοι ίσοι», μετέτρεψε το κέντρο της πόλης σε γήπεδο.
Δείτε φωτογραφίες:
![https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/03/Iamia-Now-01-1-2-1-scaled.jpg](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/05/2-30.jpg)
![https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/03/Iamia-Now-01-1-2-1-scaled.jpg](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/05/3-39.jpg)
![https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/03/Iamia-Now-01-1-2-1-scaled.jpg](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/05/5-24.jpg)
![https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/03/Iamia-Now-01-1-2-1-scaled.jpg](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/05/6-17.jpg)
![https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/03/Iamia-Now-01-1-2-1-scaled.jpg](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/05/8-15.jpg)
![https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/03/Iamia-Now-01-1-2-1-scaled.jpg](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/05/9-13-1024x768.jpg)
![https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/03/Iamia-Now-01-1-2-1-scaled.jpg](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/05/11-6-1024x768.jpg)
![https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/03/Iamia-Now-01-1-2-1-scaled.jpg](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/05/13-3-1024x768.jpg)
![https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/03/Iamia-Now-01-1-2-1-scaled.jpg](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/05/14-2-768x1024.jpg)
![https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/03/Iamia-Now-01-1-2-1-scaled.jpg](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/05/15-3-1024x768.jpg)
![https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/03/Iamia-Now-01-1-2-1-scaled.jpg](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/05/16-2-1024x768.jpg)
![https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/03/Iamia-Now-01-1-2-1-scaled.jpg](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/05/17-3-768x1024.jpg)
![https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/03/Iamia-Now-01-1-2-1-scaled.jpg](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/05/18-2-1024x768.jpg)
![https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/03/Iamia-Now-01-1-2-1-scaled.jpg](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/05/20-1-1024x768.jpg)
![https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/03/Iamia-Now-01-1-2-1-scaled.jpg](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/05/21-1-1024x768.jpg)
![https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/03/Iamia-Now-01-1-2-1-scaled.jpg](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/05/22-1-1024x768.jpg)
![https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/03/Iamia-Now-01-1-2-1-scaled.jpg](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/05/23-1024x768.jpg)
![https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/03/Iamia-Now-01-1-2-1-scaled.jpg](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/05/26-1-1024x768.jpg)
Δείτε όσα δήλωσαν στην κάμερα του lamianow.gr οι: Πανουργιάς Παπαϊωάννου, Γιάννης Περγαντάς, Κώστας Αποστολόπουλος, Κική Παπαρούνα, Μάνος Γέμελος και Βίβιαν Αργύρη.
Με αφορμή τις δράσεις στο κέντρο της πόλης, η κάμερα και το μικρόφωνο του Lamia Now ρώτησαν τους πολίτες τη γνώμη τους για την Λαμία και αν είναι μία φιλική πόλη προς τα ΑΜΕΑ: