Λαμία-Λάρισα 2-1: Μίλησε τελευταία τουμπάροντας την κατάσταση (εικόνες)

Lamianow.gr 1 comment
1 Min Read

Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-1 στο 26ο λεπτό (Μλαντενοβιτς) η Λαμία με δύο γκολ στην επανάληψη γύρισε το φιλικό τεστ με την Λάρισα στο κεκλεισμένων των θυρών ΔΑΚ Λαμίας παίρνοντας τη νίκη με 2-1.

Στο 60′ ο Μιχάλης Φράγκος ισοφάρισε μετά από ωραίο γύρισμα στην αντίπαλη περιοχή σε 1-1 και στο 93′ ο Χρήστος Κουκόλης μετά από σουτ του Φράγκου και ασταθή επεμβαση του κίπερ των Θεσσαλών έδωσε τη νίκη στην ομάδα του. Ο Κουκόλης ήταν ο μοναδικός παίκτης της Λαμίας που αγωνίστηκε 90 λεπτά.

…περισσότερα σε λίγο

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Τεννές): Πίτκας, Παπαργυρίου, Βασιλαντωνόπουλος, Αναστασιάδης, Κουκόλης, Άντρονικ, Μπλάζιτς, Τσούκαλος, Βάντερσον, Ακόστα, Μπούτνικ.
Στο 2ο έπαιξαν: Παπαδόπουλος, Μπεν Ζεμιά, Πριντέτα, Λινάρδος, Φράγκος, Μπουλούλης, Κουτρομάνος, Παντελιάδης, Μανιάς και Πατσαρούχας.

ΑΕΛ (Αντωνίου): Θεοδωρόπουλος, Ρέντζας, Μόρας, Γιοβάνοβιτς, Ζίζιτς, Λαγός, Φατιόν, Μλάντενοβιτς, Μιλοσάβλιεβιτς, Ντέλετιτς, Ναζλίδης.
Στο 2ο έπαιξαν: Σαφαρίκας, Κριζμάν, Περόνε, Λεοζίνιο, Γκόικοβιτς, Χουμπόεφ, Καρατάσιος, Λυκούργος, Δερμιτζάκης, Μακρής, Γκόλιας.