Σε κρίσιμη κατάσταση μεταφέρθηκε χθες το βράδυ στο Νοσοκομείο Παίδων Αγλαϊα Κυριακού ένα κοριτσάκι μόλις δύο ετών με σοβαρά εγκαύματα σε όλου του το σώμα.
Αρχικά το 2χρονο παιδάκι διακομίσθηκε με το ΕΚΑΒ στο νοσοκομείο Λαμίας. Το μωρό που φιλοξενείται με τους γονείς του στο καμπ Θερμοπυλών τριγύριζε στην κουζίνα την ώρα που η μητέρα του μαγείρευε. Σε μια στιγμή απροσεξίας η μικρή τράβηξε από την φωτιά την κατσαρόλα με το καυτό λάδι που περιέλουσε όλο της το κορμί.
Contents
Οι γιατροί και το νοσηλευτικό προσωπικό του Νοσοκομείο Λαμίας έδωσαν κυριολεκτικά μάχη για να ανακτήσει τις αισθήσεις του το παιδί και αφού του έδωσαν τις πρώτες βοήθειες έκριναν σκόπιμο να μεταφερθεί στην Αθήνα.