Ο τερματοφύλακας- «θρύλος» του ελληνικού ποδοσφαίρου νοσεί από κορωνοϊό και δίνει τον πιο κρίσιμο αγώνα της ζωής του στο Τζάνειο Νοσοκομείο.
Ο Γενικός Γραμματέας του Συνδέσμου Βετεράνων του Θρύλου, Αντώνης Γλύκας, μιλώντας στο protothema.gr ανέφερε ότι ο Παναγιώτης Κελεσίδης, αν και εμβολιασμένος και με τις δυο δόσεις, εισήχθη χθες στο Τζάνειο νοσοκομείο με αναπνευστικά προβλήματα. Αργότερα όμως η κατάσταση της υγείας του παρουσίασε επιδείνωση.
![osfp](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2021-11-30/osfp.png)
![osfp2](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2021-11-30/osfp2.png)
«Στην επικοινωνία που είχα μαζί του χθες, μου είπε ότι ήταν σε καλή κατάσταση και πως η εισαγωγή του στο νοσοκομείο γίνεται για προληπτικούς λόγους. Ωστόσο αργότερα μάθαμε ότι η κατάσταση της υγείας του επιδεινώθηκε και πως οι γιατροί αναγκάστηκαν να τον διασωληνώσουν», προσθέτει ο Αντώνης Γλύκας.
protothema.gr