Lamianow.gr
Lamianow.gr 7 έτη ago
Updated 2015/06/07 at 9:24 ΜΜ
2 Min Read

O Hρακλής Ψαχνών καταδικάστηκε σε υποβιβασμό κόντρα στην Καλλιθέα (1-1), με τους φιλοξενούμενους να θέλουν πλέον νίκη στο Μενίδι.
Από το πρώτο ημίχρονο και το 2-0 του Παναιγιαλείου με την Ερμιονίδα ο Ηρακλής Ψαχνών γνώριζε ότι είχε αποχαιρετήσει την κατηγορία. Την ίδια στιγμή η Καλλιθέα είχε πάρει το προβάδισμα μόλις στο 3′ και ο συνδυασμός αυτός έδινε τη δυνατότητα στην αθηναϊκή ομάδα να κυνηγήσει ακόμα και την ισοπαλία στο Μενίδι για την παραμονή της. Ωστόσο, στο 76′ ο Παλαιολόγος εκμεταλλεύτηκε την εκτέλεση φάουλ του Πολίτη και διαμόρφωσε το 1-1.

Έτσι, η Καλλιθέα θέλει νίκη στην αυλαία απέναντι στους «πράσινους» για να σωθεί και να… ρίξει την Ερμιονίδα!
Ο Γιαννίτσης μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα της Καλλιθέας. Είχε προηγηθεί προσπάθεια του Μασάδο μέσα στην περιοχή και σουτ που έδιωξαν οι αμυντικοί και η μπάλα έφτασε στον Γιαννίτση που με προβολή την έστειλε στα δίχτυα. Στο 76ο λεπτό ο Παλαιολόγος εκμεταλλεύθηκε εκτέλεση φάουλ του Πολίτη και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Τίμος Καβακάς): Μανιάτης, Τζιμότζι, Μάκο (68′ Ίβκοβιτς), Ραπτάκης, Πουλάκος, Παληγεώργος, Ενρίκο (53′ Μπαλαράμπε), Τσούπρος, Μπακομήτρος (40′ Γουόρντεν), Πολίτης, Παλαιολόγος.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Νίκος Παντέλης): Κατσούλης, Λεβέντης, Παγώνης, Γιαννίτσης Πίκολο, Ρουσσάκης, Κατσικογιάννης (61′ Αριανούτσος), Αρναρέλλης (83′ Μπέλης), Ντουρμισάι, Μασάδο (70′ Φράγκος), Σταμόπουλος.