Καλύβια-Αταλάντη 1-6: Διπλό στο “άψε σβήσε” και… παραίτηση!

lamianow Add a Comment

Χωρίς να ιδρώσει και φορτσάροντας στο πρώτο ημίωρο η Αταλάντη διέσυρε τα Καλύβια στο γήπεδο του Αμουρίου με 1-6. Μια ήττα που είχε ως αποτέλεσμα την παραίτηση του Δημήτρη Αποστολόπουλου από τον πάγκο των γηπεδούχων.

Οι Λοκροί σκόραραν δύο γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο απλοποιώντας την κατάσταση για την συνέχεια όπου έκαναν επίδειξη δύναμης.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς και κατάφεραν στο 5′ με τον Τσανούλα να ανοίξουν το σκορ με ένα φοβερό γκολ  (σέντρα-σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή και πλάγια). Ο Κωνσταντίνου στο 9′ έγραψε το 0-2. Τρία λεπτά αργότερα στο 12΄ ο Δαραμάρας ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3.

Πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μισάωρο της αναμέτρησης ο Κωνσταντίνου με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο παιχνίδι θα πετύχει στο 28΄ το 0-4 ενώ το ημίχρονο θα κλείσει με άλλο ένα γκολ από πλευράς της Αταλάντης με τον Σακκά στο 36΄ να πετυχαίνει το 0-5. Στην επανάληψη όπως ήταν φυσικό ο ρυθμός έπεσε με τα Καλύβια να πετυχαίνουν το γκολ της τιμής στο 65΄ με τον Ρούπα ενώ το τελικό 1-6 θα διαμορφωθεί στο 80΄ όταν ο Δαραμάρας και αυτός θα πετύχει το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Αμέσως μετά το τέλος της αναμέτρησης ο προπονητής των Καλυβίων Δημήτρης Αποστολόπουλος ανακοίνωσε την παραίτηση του.
Διαιτητής:      Σωσώνης
Βοηθοί:         Ζαφείρης-Κομήτης
ΚΑΛΥΒΙΑ: (Δημήτρης Αποστολόπουλος) Τσαντήλας, Στρατομπέρδας, Εκκλησιαρχος, Σταυρόπουλος, Παππάς, Σταμπολίδης(61΄ Βλάχος), Τσαλιαγκος, Κουκοφίκης(46΄ λτ Κεμετζετζίδης), Γιώτης, Χανής Ρούπας
ΑΤΑΛΑΝΤΗ: (Δημήτρης Πούλος) Παπαγεωργίου, Τσανούλας, Σαλιαλάρι, Παπαμιχαήλ, Λιάσκος(46΄ Πάππος), Γκριτζάπης, Μπαρμπούνης, Τσακανίκας(46΄ Στάθης), Δαραμάρας, Κωνσταντίνου, Σακκάς (46΄ Αστριδάκης).