Ήττα με παράπονα στο Μενίδι για τον ΠΑΣ Λαμία!

Μια ακόμη ήττα την, 4η εκτός έδρας, γνώρισε η Λαμία το μεσημέρι της Κυριακής στο Μενίδι χάνοντας την ευκαιρία να μειώσει την διαφορά από την κορυφή. Το συγκρότημα του Δημήτρη Σπανού σε ένα σκληρό παιχνίδι έχασε με 1-0 χάρη σε ένα τέρμα του Μπέλιτς στο 62′ στην κόντρα.

Αρκετά παράπονα από την διαιτησία του Αδαμόπουλου ο οποίος έκλεισε τα μάτια σε φανερή παράβαση πέναλτι πάνω στον Σιατραβάνη στο 66′ και ακύρωσε γκολ του Νεόφυτου στο 75′.

Η Λαμία πάντως ήταν μέτρια ως κακή για ένα ακόμη εκτός έδρας παιχνίδι σπαταλώντας το 1ο ημίχρονο και ανεβάζοντας στροφές μετά το 65ο λέπτό. Επόμενος αντίπαλος για την ομάδα της Φθιώτιδας, που έμεινε στους 23 βαθμούς, ο Πανελευσινιακός εκτός έδρας. Περίπου 100 φίλοι της Λαμίας βρέθηκαν στις εξέδρες του Δημοτικού Σταδίου Αχαρνών.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ
8′ Εκτέλεση φάουλ του Μίλιεβιτς, κεφαλιά του Λεάντρο, ο Παγούδης απέκρουσε, στη συνέχεια σουτ του Τζόκιτς, η μπάλα άουτ.
13′ Εκτέλεση φάουλ του Μπέλιτς, σε κόρνερ ο Πίτκας. Το κόρνερ εκτελέστηκε, σύγχυση στην άμυνα της Λαμίας, ο Παβίσεβιτς έκανε το σουτ με τη μπάλα να κοντράρει σε σώματα και να απομακρύνεται.
23′ Μακρινό σουτ του Μήλιου, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Πίτκα.
28′ Σουτ του Τζόκιτς από το ύψος του πέναλτι μετά από μπαλιά του Σιατραβάνη, μπλόκαρε ο γκολκίπερ του Αχαρναϊκού.
32′ Σύραξη μεταξύ των παικτών των δυο ομάδων, μετά από ένα φάουλ του Πίντο στον Κωστόπουλο.
36′ Εκτέλεση φάουλ του Μπέλιτς, κεφαλιά του αμαρκάριστου Παβίσεβιτς, η μπάλα άουτ.
42′ Σουτ του Μήλιου, σε κόρνερ οι αμυντικοί της Λαμίας.
43’Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Πίντο, να δούμε αν θα μπορέσει να συνεχίσει στο παιχνίδι.
ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Αλλαγή για τον Αχαρναϊκό. Στο 46′ στη θέση του Μήλιου πέρασε ο Ματσούκας.
53′ Αλλαγή για τη Λαμία. Στη θέση του Πίντο πέρασε ο Νεόφυτος.
59′ Εκτέλεση φάουλ του Μπέλιτς, κεφαλιά του αμαρκάριστου Κωστόπουλου, μπλόκαρε ο Πίτκας.
62′ Αντεπίθεση για τον Αχαρναϊκό και ο Μπέλιτς κάνει το 1-0.
63′ Αλλαγή για τον Αχαρναϊκό. στο 63′ τη θέση του Μπέλιτς πήρε ο Καλογερόπουλος.
66′ Αλλαγή για τη Λαμία. Στη θέση του Τζόκιτς πέρασε ο Νατσιόπουλος.
75′ Ακυρώθηκε γκολ του Νεόφυτου για τη Λαμία ως οφσάιντ.
83′ αλλαγή για τη Λαμία. Στη θέση του Παπαργυρίου πέρασε ο Καραλής.
83′ αλλαγή για τον Αχαρναϊκό. Στη θέση του Ομπράντοβιτς πέρασε ο Ρεπετσάς.
86′ Κεφαλιά του Λεάντρο μετά από εκτέλεση κόρνερ, μπλόκαρε ο Παγούδης.
93′ Ο Μίλιεβιτς έκανε το δυνατό σουτ, απέκρουσε ο Παγούδης, νέο σουτ από το μέσοεπιθετικό της Λαμίας, μπλόκαρε ο γκολκίπερ του Αχαρναϊκού.
94′ Με 10 παίκτες ο Αχαρναϊκός λόγω αποβολής του Παγώνη με 2η κίτρινη κάρτα.
ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Δημήτρης Σπανός): Πίτκας, Ζουλιώτης, Παπαργυρίου, Καραγιάννης, Πίντο, Σιατραβάνης, Λεάντρο, Μπαλού, Κοτσώνης, Τζόκιτς, Μίλιεβιτς.

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ (Τίμος Καβακάς): Παγούδης, Μήλιος, Ομπράντοβιτς, Παγώνης, Μάρης, Παβίσεβιτς, Χριστοφιλέας, Κωστόπουλος, Πολίμος, Εμέκα, Μπέλιτς.