Iστιαία-Ολυμπιακός Λαμίας 3-0: Βαριά ήττα για τους “ερυθρόλευκους”-νίκη για την ΘΗΒΑ!

Lamianow.gr Add a Comment
3 Min Read

Παρουσιάζοντας κακό αγωνιστικό πρόσωπο ο Ολυμπιακός Λαμίας ηττήθηκε με 3-0 εκτός έδρας απο την πρωταθλήτρια Εύβοιας ΑΕ Ιστιαίας. Η ομάδα του Σπύρου Λέντα που είχε εκτός μάχης τους Νίκο Λέντα, Σιώτη και Μπουσάι δεν κατάφερε σε κανένα σημείο να ανταπεξέλθει στις απαιτήσεις της αναμέτρησης, με τους Ευβοιώτες του Θανάση Γουρνά να παίρνουν το 2ο συνεχόμενο τρίποντο στην διαδικασία, μετά το διπλό κόντρα στον Αίολο. Δύο γκολ για τους νικητές σημείωσε ο Ανέστης και ένα ο Στεργίου. Στο άλλο ματς της ημέρας η ΘΗΒΑ επιβλήθηκε με 2-0 του Αιόλου εντός έδρας με δύο τέρματα στο 2ο ημίχρονο. βεζιρτζόγλου (50′) και Κατσογιάννης (75′) οι σκόρερ για την πρωταθλήτρια Βοιωτίας.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΙΣΤΙΑΙΑ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ
4′ Κεφαλιά του Αργύρη Στεργίου για την Ιστιαία μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα
λίγο άουτ.
5′ Σουτ του Χρήστου Ανέστη για την Ιστιαία με το Δελούκα να μπλοκάρει.
9′ Πέναλτι για την Ιστιαία σε ανατροπή του Χρήστου Ανέστη από το Στυλιανό.
Ο Χρήστος Ανέστης το εκτέλεσε εύστοχα, ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα του Θανάση
Γουρνά.
11′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ο Καρκασίνας έκλεψε τη μπάλα, βγήκε
τετ α τετ με το Δελούκα, όμως σούταρε λίγο άουτ.
20′ Σουτ του Πανάκη για την Ιστιαία, μπλόκαρε ο Δελούκας.
29′ Άλλη μια μεγάλη ευκαιρία για την Ιστιαία. Ο Αργύρης Στεργίου έκανε την ατομική
προσπάθεια, σούταρε, με το Δελούκα να διώχνει σε κόρνερ.
40′ Σουτ του Αργύρη Στεργίου για την Ιστιαία, μπλόκαρε ο γκολκίπερ του Ολυμπιακού
Λαμίας.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ
55′ Σουτ του Καλαμάτα από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Μπιμπάι. Πρώτη καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό Λαμίας.
66′ Εκτέλεση φάουλ του Χρήστου Ανέστη, ο Πανάκης έπιασε την κεφαλιά και ο Βασίλης Ανέστης με προβολή έκανε το 2-0 για την ΑΕ Ιστιαίας.
74′ Ασίστ του Καρκασίνα στον Αργύρη Στεργίου, ο οποίος με σουτ έκανε το 3-0 για την ΑΕ Ιστιαίας.
83′ Σουτ του Χριστοδούλου για τον Ολυμπιακό Λαμίας, η μπάλαπάνω από τα δοκάρια.85′ Πέναλτι για τον Ολυμπιακό Λαμίας σε ανατροπή του Αντωνίου από τον Καλλίτση.
Ο Μαλισσόβας του εκτέλεσε, με το Μπιμπάι να αποκρούει, ο Μαλισσόβας πήρε το ριμπάουντ, σούταρε ξανά, με τη μπάλα να φεύγει πάνω από τα δοκάρια.