Ισοπαλία (2-2) με αστεία διαιτησία στη Λιβαδειά

1 Min Read

Μετά από ένα συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι στη Λιβαδειά, ο γηπεδούχος Λεβαδειακός έμεινε στο 2-2 με τον Παναιτωλικό, σ’ ένα παιχνίδι που σημαδεύτηκε από τα τραγικά διαιτητικά λάθη

Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο ρέφερι Σελίμος και οι βοηθοί του!

Στο 11ο λεπτό του αγώνα οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα με τον Μαρκόφσκι να σκοράρει από εμφανέστατη θέση οφσάιντ.

Εννιά λεπτά μετά ο ίδιος παίκτης εκμεταλλεύτηκε αδράνεια της άμυνας κι από κοντά έγραψε το 0-2. Ωστόσο οι Βοιωτοί δεν το έβαλαν κάτω.

Αρχικά στο 40′ μείωσαν με τον Γιακουμάκη κι αυτό ήταν το σκορ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου το παιχνίδι ήρθε στα ίσα. Ο Σελίμος ανακάλυψε πέναλτι σε μία προσπάθεια του Μάντζιου. Ο τελευταίος ανέλαβε την εκτέλεσή του και ισοφάρισε.

Στο 69′ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα ποδοσφαιριστές όταν ο Μπεχαράνο αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα του ρέφερι.

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι πίεσαν για το γκολ της νίκης, αλλά δεν τα κατάφεραν για να ολοκληρωθεί ο αγώνας με 2-2.

Λεβαδειακός (Μάντζιος): Τσιντώντας, Τριποτσέρης, Στάθης, Μιλιάζες, Εντουίν, Ρομέου, Ναβάρο, Φαβάλι, Γιακουμάκης, Μάντζιος, Γιάχιτς.

Παναιτωλικός (Μαντζουράκης): Κυριακίδης, Ντιέγκο Μπεχαράνο, Κούσας, Παπάζογλου, Κουτρομάνος, Μάκος, Ντάνι Μπεχαράνο, Ρουσκουγιέδα, Βιγιαφάνες, Καπέλ, Μαρκόβσκι.