Ηράκλεια-Θύελλα Μεγ. Βρύσης 1-4: Χτύπησε στο ξεκίνημα των ημιχρόνων (+φωτογραφίες)

lamianow Add a Comment
1 Min Read

Δεν συνάντησε ιδιαίτερη αντίδραση το μεσημέρι της Κυριακής στην Ηράκλεια η Θύελλα Μεγάλης Βρύσης. Η ομάδα του Γιάννη Περιβολιώτη επιβλήθηκε με 4-1 της γηπεδούχου η οποία μπήκε νωθρά στο πρώτο αλλά και στο 2ο μέρος… πληρώνοντας το.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-2 στο 5΄ και στο 12΄ με τους Παπαθανάση και Καλύβα και παρότι στη συνέχεια χάθηκαν εκατέρωθεν ευκαιρίες το 0-2 έμεινε ως το φινάλε του 1ου μέρους.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης και πιο συγκεκριμένα στα 10 δευτερόλεπτα ο Ασπιώτης έκανε το 0-3 μετά από βαθιά μπαλιά από την άμυνα και ωραίο σουτ έξω από την περιοχή. Στο 60΄ ο Καλύβας έκανε το 0-4. Στο 85΄ ο Σκαρής μείωσε σε 1-4, ενώ στις καθυστερήσεις ο Γρίβας έχασε δύο τετ α τετ για να μειώσει περισσότερο.

Διαιτητής: Τσιγαρίδας

Βοηθοί: Τσουκνίδας-Φραντζή

ΗΡΑΚΛΕΙΑ (Θ.Γεωργούσης): Γκερπινής, Κατσακιώρης, Μητσου, Γιαννακάκος, Καραγιάννης, Χαλεπλής(69΄ Ευαγγελίου), Μυλωθρός, Τσούπρας Γ(58΄ Γρίβας), Σκαρής, Τσούπρας Α, Μαυράδας Ι(61΄ Μαυράδας Β).

ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΓ ΒΡΥΣΗΣ (Γ.Περιβολιώτης): Μπαγινέτας, Τσέλιος, Μπουρτζάλας, Χατζάρας, Τζοβάρας, Ντάτης, Παπαθανάσης(50΄ Ασπίδας), Ραχούτης(85΄ Σύρος), Ασπιώτης, Καλύβας, Ρέμι(60΄ Μπούσιος).