Μία φωτογραφία του Γιάννη Πάριου χρησιμοποίησαν άγνωστοι για να φτιάξουν Facebook προφίλ… Κινέζου!
Ο Χάρης Βαρθακούρης ανέβασε ένα Instagram story, με στιγμιότυπο από έναν λογαριασμό στο Facebook, που έχει για εικόνα προφίλ τον πατέρα του και εξώφυλλο μια οικογενειακή φωτογραφία, όπου ποζάρει ο ίδιος αγκαλιά με τους τρεις γιους του.
Το όνομα που χρησιμοποίησαν είναι Chung Woo και στην παρένθεση γράφει Yiannis Parios. Με χιουμοριστική διάθεση, ο Χάρης Βαρθακούρης έγραψε στην ανάρτησή του: «Σε περίπτωση που αναρωτιέστε πως είναι το Γιάννης Πάριος στα κινέζικα».
Το συγκεκριμένο προφίλ φαίνεται να δημιουργήθηκε πρόσφατα και έχει ήδη πάνω από 2.000 ακολούθους.
![parios_kinezika](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2023-09-29/parios_kinezika.png)
Φωτογραφία άρθρου: NDPPHOTO / ΝΙΚΟΣ ΔΡΟΥΚΑΣ