Πρωτομαγιά σήμερα και συνάντησα φίλους στο Λειανοκλάδι και το Αμούρι, δίπλα στις όχθες του Σπερχειού και τη Στίρφακα, σε πανέμορφα τοπία της περιοχής μας, της Φθιώτιδας.
Η Πρωτομαγιά είναι η ημέρα των εργαζομένων και η Κυβέρνηση της Νέας Δημοκρατίας, αυτήν την πρώτη τετραετία, αγωνίστηκε για τα συμφέροντά τους, με την αύξηση κατά 20% του κατώτατου μισθού, την εισαγωγή της ψηφιακής κάρτας, την αύξηση των αδειών μητρότητας και για πρώτη φορά πατρότητας, και πολλών άλλων πρωτοβουλιών.
Είναι η πρώτη ημέρα του Μαΐου, του μήνα που θα σημάνει τη νέα μεγάλη νίκη της Νέας Δημοκρατίας, για να είναι ο τόπος μας, η Φθιώτιδα, πάντα μπροστά, τώρα πιο δυνατά.
![foto.6](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/05/foto.6-1024x664.jpeg)
![4.foto](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/05/4.foto_-1024x536.jpeg)
![3.foto](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/05/3.foto_-1024x960.jpeg)
![foto.1](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/05/foto.1-1024x775.jpeg)
![2.foto](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/05/2.foto_-1024x699.jpeg)