Γ Εθνική – 3ος όμιλος : Μεγάλο διπλό στη Μεσσηνία ο Αστέρας Σταυρού – ήττα για την Μαλεσίνα στην Κόρινθο (Αποτ., Βαθμ., Επομ.)

By Lamianow.gr Add a Comment

Σημαντική εκτός έδρας νίκη σημείωσε ο Αστέρας Σταυρού στον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής, επικρατώντας με 0-1 του Αθλητικού Όμιλου Μιλτιάδη Πύργου Τριφυλίας στο Νομό Μεσσηνίας. Οι δύο ομάδες ισοβαθμούσαν μέχρι σήμερα στους 8 βαθμούς.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο γήπεδο των Γαργαλιάνων πέτυχε για τον Αστέρα ο Τσόφλιος στο 55ο λεπτό, χαρίζοντας στην ομάδα του ένα πολύτιμο τρίποντο σε ένα δύσκολο παιχνίδι. Ο Αστέρας Σταυρού κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία του και να φύγει με τη νίκη από μια δύσκολη έδρα ενός αντιπάλου που ήταν μέχρι σήμερα αήττητος, παραμένοντας μόνος στην 2η θέση της βαθμολογίας σε απόσταση ενός βαθμού από την κορυφή.

Αντίθετα, η Μαλεσίνα δεν κατάφερε να πάρει θετικό αποτέλεσμα στην Κόρινθο, καθώς ηττήθηκε με 2-0. Το σκορ άνοιξε ο Χαρίτος στο 45ο λεπτό με πέναλτι, ενώ στο 85′ διαμόρφωσε το τελικό 2-0, κλειδώνοντας τη νίκη για την ομάδα της Κορίνθου.