Γ Εθνική-2ος-3ος Όμιλος: Κατάρρευση και ήττα για το Μαρτίνο, ήττες για Φωκικό, Ψαχνά-νίκη για Χαλκίδα!

Με έναν απίθανο και άτυχο τρόπο ξεκίνησε η χρονιά στην Γ Εθνική και τον 2ο όμιλο για τον Οπούντιο Μαρτίνου. Η μάδα του Μάκη Ζαχαρόπουλου όχι απλά δεν κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας αλλά έχασε κιόλας παρότι προηγήθηκε με 2-0 στο 65ο λεπτό. Η αρχή του κακού έγινε όταν αποβλήθηκε ο Πέππας στο 73ο λεπτό αφού στην πορεία το ματς έγυρε με τους φιλοξένουμενους να κάνουν την ολική ανατροπή με γκολ του Τσατσαλίδη στο 93′.

Ας πάρουμε όμως τα πράγματα από την αρχή. Το Μαρτίνο προηγήθηκε με τον Καντού στο 44′ και ο ίδιος παίκτης με πέναλτι στο 55′ έκανε το 2-0. Όλα έδειχναν ότι οι γηπεδούχοι θα έπαιρναν μια εύκολη νίκη αλλά το τελευταίο 25λεπτο της αναμέτρησης μετατράπηκε σε εφιάλτη. καταρχήν ο Τσιρογιάννης μείωσε στο 65′ σε 2-1 ενώ ο Πέππας δεχτηκε την κόκκινη στο 73′ και το ρου του παιχνιδιού άλλαξε. Ο Δωτιέας πίεσε και δικαιωθηκε. Στο 82′ ο Τσατσαλίδης έγραψε τπ 2-2 και στο φινάλε (93′) ο ίδιος ποδοσφαιριστής έκανε την ολική ανατροπή μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς. 4

Με το αριστερό ξεκίνησε και ο Φωκικός ο οποίος έχασε με 0-1 από τον Αιγινιακό χάρη σε ένα γκολ του Δερμιτζόγλου στο 20ο λεπτό.

Ρεπό: Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
* Η Νίκη Βόλου έχει -6 βαθμούς με απόφαση της Π.Ε. Super League.
** Ο Πιερικός έχει -6 βαθμούς με απόφαση της Football League.

Καλαμάτα-Δόξα Νέας Μανωλάδας 1-0
* Η ομάδα του Πανηλειακού δεν κατάφερε να δηλώσει συμμετοχή στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής και πιο συγκεκριμένα στον 3ο όμιλο.