Φωτιά σε εξέλιξη έχουμε από τις πρώτες πρωινές ώρες κοντά στον Βιστριζα στο ύψος της Συκάς Υπάτης.
Οι πυροσβεστικές δυνάμεις με την συνδρομή του δήμου Λαμιέων που έστειλε υδροφόρα εδωσαν μάχη προκειμένου να την θέσουν υπό έλεγχο μιας και σήμερα το κοκτέιλ ζέστης και ανέμων θα είναι εκρηκτικά έντονο και ενδεχομένως δημιουργήσει περαιτέρω προβλήματα.
Δυο ρίψεις και από τα PZL βοήθησαν ώστε να οριοθετηθεί άμεσα και αυτή την στιγμή είναι υπό έλεγχο.