Φθιώτιδα: Αυτό το γκολ-ποίημα θα το ζήλευαν και οι Μέσι, Ρονάλντο! [video]

1 Min Read

Δεν είναι λίγες οι φορές που βλέπουμε εντυπωσιακά γκολ στο ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο. Ένα από αυτά σημειώθηκε σε αναμέτρηση της Β’ κατηγορίας στην Φθιώτιδα και πιο συγκεκριμένα στην Ομβριακή, στην αναμέτρηση της γηπεδούχου ομάδας με την Παλαιά Γιαννιτσού. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Τάκης Μπομπότας που… “δίδαξε” όχι με ένα, αλλά με δύο… φάουλ, πως στέλνεις την μπάλα στο πλεκτό. Διότι η τέχνη δεν ξεχνιέται!

Για την ιστορία οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 33’ με απευθείας χτύπημα φάουλ του Μπομπότα, σκορ με το οποίο έληξε και το ημίχρονο. Στην επανάληψη στο 52’ ο Παπαδογιάννης θα πετύχει το 0-2 αλλά στο 58’ ο Καρυώτης θα μειώσει σε 1-2. Στο 74’ ο Ε. Μπακοστέργιος θα φέρει το παιχνίδι στα ίσα ισοφαρίζοντας σε 2-2. Ο Μπομπότας όμως δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα και στο 80’ με εκτέλεση φάουλ για σεμινάριο θα πετύχει το δεύτερο προσωπικό του γκολ και το 2-3 για την ομάδα του.

Δείτε στο βίντεο πως το… πόδι “μοιρογνωμόνιο” του 42χρονου Τάκη Μπομπότα στέλνει την μπάλα στις “αράχνες” -από 30 περίπου μέτρα- σημειώνοντας το νικητήριο γκολ της συνάντησης.