Συναγερμός σήμανε στην πυροσβεστική υπηρεσία νομού Ευβοίας τα ξημερώματα της Δευτέρας 29 Ιουλίου για φωτιά στο Κοντοδεσπότι του Δήμου Διρφύων Μεσσαπίων.
Σύμφωνα με όσα δήλωσε ο διοικητής της πυροσβεστικής του Νομού Ευβοίας κύριος Κωνσταντίνος Ψαρρός στο evima.gr, η φωτιά εκδηλώθηκε λίγο μετά τις 12 τα μεσάνυχτα σε δασική έκταση και εκδηλώθηκε ταυτόχρονα σε δύο σημεία.
Άμεση ήταν η επέμβαση της πυροσβεστικής υπηρεσίας που κατάφερε να θέσει γρήγορα την πυρκαγιά υπό έλεγχο χωρίς να προλάβει να επεκταθεί στο υπόλοιπο δάσος.
![](https://www.evima.gr/wp-content/uploads/2024/07/img_6801.jpeg)
![](https://www.evima.gr/wp-content/uploads/2024/07/img_6800.jpeg)
![](https://www.evima.gr/wp-content/uploads/2024/07/img_6799.jpeg)
evima.gr