Στο πλαίσιο των playouts της Elite League ο Έσπερος Λαμίας έκανε το απίστευτο, κερδίζοντας με 66-74 την Α.Ε Ψυχικού, πέτυχε την τρίτη διαδοχική του νίκη και έφερε τη σειρά στο 3-3 από το 0-3.
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/04/%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1_Viber_2024-04-27_20-36-48-140-1024x683.jpg)
Η ομάδα του Γιάννη Σοφογιάννη είχε σε καταπληκτική ημέρα τον αρχηγό Στέφαν Τζόρτζεβιτς ο οποίος σημείωσε 17 πόντους όσου είχε και ο Νεμάνια Μανοΐλοβιτς. Επίσης, καταπληκτική εμφάνιση από τον 20χρονο Γιάννη Φύτρο ο οποίος είχε 6 πόντους αλλά με την άμυνα που έπαιξε ειδικά στα δύο τελευταία δεκάλεπτα έδωσε αέρα στην ομάδα του Εσπέρου. Απίστευτος σε ένα ακόμη ματς και ο Μανοΐλοβιτς, με τον Σέρβο αν και ξεκίνησε κάπως νωθρά «πήρε μπρος» προς το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου και με δύο συνεχόμενα τρίποντα έφερε την ομάδα της Λαμίας μπροστά και με 9 πόντους.
Πλέον, η σειρά των αγώνων έρχεται στη Λαμία όπου τη Μεγάλη Τετάρτη (1 Μαϊου – 16.00) η λαμιώτικη ομάδα θέλει τη νίκη ΝΙΚΗ – ΠΑΡΑΜΟΝΗ!
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/04/%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1_Viber_2024-04-27_20-36-47-736-1024x683.jpg)
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/04/%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1_Viber_2024-04-27_20-36-48-384-1024x683.jpg)
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/04/%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1_Viber_2024-04-27_20-36-48-548-1024x683.jpg)