Έσωσε το βαθμό ο Λεβαδειακός

1 Min Read

Στο ισόπαλο 1-1 έμειναν Λεβαδειακός και Ατρόμητος στην εξ αναβολής αναμέτρηση για τη Super League.

Για ακόμα ένα ματς αήττητος έμεινε ο Ατρόμητος ωστόσο μετά την ισοπαλία με τη Βέροια, κόλλησε στο 1-1 και με τον Λεβαδειακό εκτός έδρας, παρά του ότι προηγήθηκε στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Ατρόμητος ήταν πιο απειλητικός και έδειχνε πως βρίσκεται πιο κοντά στο γκολ. Κάτι που έγινε όμως στο 51’ με τέρμα του Φυτανίδη. Λίγο αργότερα η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα είχε δοκάρι και έχασε την ευκαιρία να καθαρίσει το παιχνίδι.

Κάτι που πλήρωσε άμεσα, καθώς στο 55’ ο Κεϊτά υπέπεσε σε πέναλτι το οποίο εκμεταλλεύτηκε ο Μάντζιος για να διαμορφώσει το 1-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Στο 73’  ο Τριποτσέρης αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, χωρίς όμως αυτό να στοιχίσει στην ομάδα του που κράτησε την ισοπαλία έως το τέλος.