Επέστρεψε στις νίκες εντυπωσιακά ο ΑΟ Λαμίας-Διέλυσε την ΧΑΝΘ! (φωτορεπορτάζ-video)

lamianow Add a Comment
2 Min Read

-Το ήθελε και το απέδειξε με εντυπωσιακό τρόπο!

Ο ΑΟ Λαμίας αφήνοντας πίσω την κακή εικόνα της προηγούμενης αγωνιστικής διέλυσε με 3-0 την ΧΑΝΘ –που δεν μπόρεσε να ορθώσει ανάστημα- στο Χαλκιοπούλειο. Η ομάδα του Ηλία Αγγέλη ήταν η κυρίαρχος από το ξεκίνημα ως το φινάλε χαρίζοντας μια εύκολη επικράτηση στους εκατοντάδες, για ένα ακόμη παιχνίδι, φίλους της ομάδας που βρέθηκαν στο Κλειστό.

H oμάδα της Λαμίας μπήκε αρκετά δυνατά και δεν άφησε κανένα περιθώριο στην ΧΑΝΘ στο πρώτο σετ. Προηγήθηκε 20-9 και καθάρισε το σετ με 25-13. Στο 2ο σετ οι φιλοξενούμενους ξεκίνησαν καλύτερα προηγήθηκαν με 4-7 αλλά κάπου εκεί ο ΑΟΛ άλλαξε ταχύτητα και προσπέρασε με 13-11. Στην συνέχεια του σετ διατήρησε μια διαφορά 3-4 πόντων την οποία άνοιξε στο 25-19 στο φινάλε του σετ.

Το 3ο και τελευταίο σετ ήταν τυπική διαδικασία με την γηπεδούχο να μπαίνει στο ματς δυνατά και να χτίζει το προβάδισμα που ήθελε από τα πρώτα λεπτά. Το σκορ άνοιξε στο +8 στο (16-8) και άπαντες περίμεναν το φινάλε από εκεί και μετά. Κάποια λάθη του ΑΟΛ στο φινάλε του σετ απλά έκλεισαν τιμητικά την διαφορά για τη ΧΑΝΘ η οποία έχασε το σετ με 25-17 και το ματς με 3-0.

Τα σετ του αγώνα: 25-13, 25-19 και 25-17.

Tην επόμενη αγωνιστική τα κορίτσια του Ηλία Αγγέλη θα αντιμετωπίσουν το Αιγάλεω εκτός έδρας.