Εμπιστευόμαστε τους πρωτοπόρους

Εμβόλιμη αγωνιστική για την Σούπερ Λιγκ, με αρκετά ματς και πολλές στοιχηματικές ευκαιρίες. Παρακολουθώντας το livescore των παιχνιδιών, πάντα θα έχετε περισσότερες πιθανότητες για καλά πονταρίσματα, όπως και στους σημερινούς αγώνες. Αρχικά, θα ασχοληθούμε με το ματς του Παναθηναϊκού με αντίπαλο τον Άρη.

Η εικόνα της ομάδας του Φατίχ Τερίμ, μόνο ως θετική δεν μπορεί να παρουσιαστεί τις τελευταίες εβδομάδες. Άλλη μία κακή εμφάνιση στη «Λεωφόρο» και εν τέλει ισοπαλία με την Κηφισιά, γεγονός που τον άφησε στην 3η θέση του πρωταθλήματος με διαφορά τριών πόντων από την πρωτοπόρο ΑΕΚ. Προηγήθηκε η ήττα με πολύ κακή εμφάνιση από τον ΠΑΟΚ στο Κύπελλο, που οδήγησε το ματς στην παράταση και έπειτα στα πέναλτι όπου πήραν την πρόκριση οι «πράσινοι». Την προηγούμενη αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ, ήρθε ισόπαλος και με την Λαμία, σε ένα ματς που η ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου έπαιζε με 10 παίκτες από το 39ο λεπτό του αγώνα. Ο Άρης μπορεί να «ονειρεύεται» στο Κύπελλο Ελλάδας, όπου βρίσκεται ένα βήμα πριν τον τελικό της διοργάνωσης. Παρόλα αυτά η ψυχολογία που πήρε από το διπλό στο Αγρίνιο για τον πρώτο αγώνα των ημιτελικών, τον βοήθησε και στο πρωτάθλημα. Προέρχεται από δύο συνεχόμενες νίκες, απέναντι σε Ατρόμητο στο Περιστέρι (0-2) και με αντίπαλο τον Βόλο στη Θεσσαλονίκη (2-0). Βαθμολογικά, κατατάσσονται 5οι με 11 βαθμούς διαφορά από τον τρίτο Παναθηναϊκό.

H επιλογή μας θα είναι τα under 2.5 τέρματα στον αγώνα, με απόδοση 1.66 στην bet365.

Ο φορμαρισμένος Ολυμπιακός βρίσκεται στο Αγρίνιο για να συνεχίσει το σερί του και να παραμείνει κοντά στους συνδιεκδικητές του τίτλου.Ο Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ έχει αλλάξει την κατάσταση στο Λιμάνι και με 4 στα 4 από την στιγμή που κάθισε στον πάγκο της ομάδας, την οδηγεί σε πρωτάθλημα και Κόνφερενς Λιγκ. Με τον Αστέρα πάντως η νίκη δεν ήρθε εύκολα και χρειάστηκε να περάσουν 87 λεπτά για να περάσει μπροστά στο σκορ, ενώ βρέθηκε να χάνει και για μεγάλο διάστημα του αγώνα. Στο Αγρίνιο αναμένεται να ξεκουράσει πολλούς από τους βασικού «πυλώνες» του. Άλλωστε, ακολουθούν δύσκολα παιχνίδια στη φάση των 16 του Κόνφερενς Λιγκ και στα πλέι οφ του ελληνικού πρωταθλήματος. Οι Αγρινιώτες κάνουν μεγάλη προσπάθεια για να παραμείνουν στη Σούπερ Λιγκ. Για 67 λεπτά προηγούνταν επί του ΠΑΟΚ στην έδρα τους. Παρόλα αυτά, μέσα σε λίγα λεπτά έχασαν το προβάδισμα τους και βρέθηκαν πίσω στο σκορ. Παρέμειναν στους 19 βαθμούς και την 11η θέση, δύο βαθμούς πάνω από ΠΑΣ Γιάννινα, Βόλο και Κηφισιά. Να προσθέσουμε, πως θα έχουν την ευκαιρία να περάσουν στον τελικό του Κυπέλλου, αλλά πρέπει να ανατρέψουν το εις βάρος τους 0-1, στο «Κλεάνθης Βικελίδης». Στο πρώτο αγώνα έδειξαν πάντως, πως είναι ικανοί να μας εκπλήξουν όλους.

Τέλος, θα ποντάρουμε στο διπλό και under 4.5 στο 1.72.