Δραπέτευσε με το διπλό από την Κρήτη ο ΑΟ Λαμίας! / 2-3 τον ΓΑΣ Μεσσαράς

1 Min Read

Μια ακόμη νίκη, την 8η σε 9 παιχνίδια πανηγύρισε το απόγευμα του Σαββάτου στην Κρήτη απέναντι στον ΓΑΣ Μεσσαράς ο ΑΟ Λαμίας. Η ομάδα του Ηλία Αγγέλη επιβλήθηκε με σκορ 2-3 και παρέμεινε στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα της PreLeague.

O AOΛ μπήκε καλύτερα στο ματς αλλά οι Κρητικές ισορρόπησαν και το έστειλαν στην παράταση το 1ο σετ. Εκεί η ομάδα της Λαμίας ήταν πιο ψύχραιμη και το πήρε με 26-24, ο ΓΑΣ Μεσσαράς ισοφάρισε σε 1-1 αφού βελτίωσε τις αδυναμίες του στο 2ο σετ και το κέρδισε με 25-20. Φοβερό σετ για τον ΑΟΛ το 3ο. Η ομάδα του Αγγέλη “πάτησε” τις γηπεδούχες η οποία μετά από κάποια φάση βέβαια το παράτησαν χάνοντας το με 25-6! Στο τέταρτο σετ ο ΓΑΣ Μεσσαράς έκανε ότι και ο ΑΟΛ στο 3ο! Απάντησε και έστειλε το ματς στο ται-μπρέικ με… 25-9. Το πέμπτο και τελευταίο σετ κατέληξε στην ομάδα του Ηλία Αγγέλη με 15-6.

Μια ακόμη νίκη για τα κορίτσια της Λαμίας που συνεχίζουν να εντυπωσιάζουν με την φετινή τους παρουσία.