Δίβρη-ΑΕ Εχιναίων 0-2: Χτύπησε… δις στην επανάληψη! (φωτο-video)

lamianow 1 comment
1 Min Read

Με δύο γκολ στην επανάληψη η ΑΕ Εχιναίων επιβλήθηκε με 2-0 της Δίβρης στο γήπεδο του Μοσχοχωρίου. Μετά από ένα “άσφαιρο” πρώτο ημίχρονο οι Ράχες ανέβασαν ταχύτητα στο 2ο μέρος παίρνοντας τη νίκη χάρη σε γκολ στο 68′ και το 90′. Ο Δεληγιάννης άνοιξε το σκορ ενώ στο 90′ ο Λαϊνας έβαλε το κερασάκι στην “τούρτα” με πέναλτι.

Μια νίκη που η ΑΕ Εχιναίων την συνδύασε με την μείωση της απόστασης από την κορυφή και την Θύελλα Μεγάλης Βρύσης που έμεινε στο 2-2 στην Μαγνησία. 39 πόντους έχει πλέον η Θύελλα, 34 η ΑΕ Εχιναίων και με ένα παιχνίδι λιγότερο…

Διαιτητής: Σουφλερός
Βοηθοί: Μαστρογιάννης-Φραντζή

ΔΙΒΡΗ: (Βασίλης Θεοδωράκος) Καλόγηρος, Τσεκούρας(46΄ Σάπιος), Κάλλος, Γουργιώτης, Δρούγας, Τζάθας(58΄ Θεοδωράκος), Ζουμπόουλος Δ, Κατόπης(81΄ Τσόντζορας), Τσαντήλας, Ζουμπόπουλος Χ, Μαντάρας.

ΑΕ ΕΧΙΝΑΙΩΝ: (Νίκος Τσίγκας) Χάδος, Πισπιρίγκος, Καφώρος, Πολύμερος Κ, Φασόλας, Τζανετάκος, Λαϊνας(89΄ Κόμνος), Πολύμερος Γ, Σκαρμούτσος(85΄ Μπερτσιμάς), Αργύρης, Δεληγιάννης(75΄ Μπλούνας).