Δεν “ίδρωσε” η Παρί…(video)

Lamianow.gr Add a Comment
1 Min Read

Tο πρώτο… καρέ των προημιτελικών του Champions League συμπλήρωσε η Παρί Σεν Ζερμέν, μετά το διπλό 2-1 κόντρα στην Τσέλσι.

Η ομάδα του Λοράν Μπλαν δεν αντιμετώπισε σημαντικά προβλήματα από τους «μπλε» και κατάφερε να «σφραγίσει» την παρουσία της στους 8 της κορυφαίας ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης, πανηγυρίζοντας δύο νίκες στην… σειρά με τους Άγγλους.

Οι Παριζιάνοι ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ 16ο λεπτό με τον Ραμπιό, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την παράλληλη μπαλιά του Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς, ωστόσο, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση στο 27’ με τον Ντιέγκο Κόστα και απέκτησε ελπίδες για την πρόκριση.

Ωστόσο, όλα… τελείωσαν στο 67ο λεπτό, όταν ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς έδωσε το δεύτερο προβάδισμα στην Παρί Σεν Ζερμέν και ουσιαστικά το «εισιτήριο» για την επόμενη φάση του Champions League, αφήνοντας εκτός της Τσέλσι.