Σε επικοινωνία που είχε το lamianow.gr με τον εντεταλμένο δημοτικό σύμβουλο για τα θέματα της Παιδείας Θανάση Παπαχρήστο αναφορικά με το ζήτημα που είχε προκύψει στο δημοτικό σχολείο Μεξιατών-Κομποτάδων μας μεταφέρθηκε ότι το ζήτημα διευθετήθηκε. Σύμφωνα με τον κ. Παπαχρήστο: “Το θέμα έχει ήδη λυθεί. Συνεργείο καθαρισμού έχει αναλάβει την καθαριότητα του σχολείου επομένως δεν υπάρχει κανένα απολύτως ζήτημα αυτή την στιγμή που μιλάμε.” σημείωσε ο ίδιος μετά την καταγγελία που εξέδωσε ο σύλλογος διδασκόντων του Δ.Σ Κομποτάδων – Μεξιατών .
Δ.Σ Κομποτάδων – Μεξιατών : Διευθετήθηκε άμεσα το ζήτημα με την καθαρίστρια
![https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/03/Iamia-Now-01-1-2-1-scaled.jpg](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2022/01/katharistria.jpg)