Χίντινκ: «Ήταν οφσάιντ ο Τέρι»

1 Min Read

Ο Γκους Χίντινκ παραδέχτηκε πως το γκολ της Τσέλσι που ισοφάρισε σε 3-3 δεν έπρεπε να μετρήσει.

Τίμιος αποδείχθηκε ο τεχνικός της Τσέλσι, Γκους Χίντινκ. Ο Ολλανδός μετά το τέλος του 3-3 της Τσέλσι με την Έβερτον, παραδέχτηκε πως το τελευταίο τέρμα της ομάδας του δεν έπρεπε να μετρήσει.

«Δεν θα το αρνηθώ. Φυσικά και ο Τέρι ήταν οφσάιντ, καθώς στην πορεία της μπάλα παρεμβλήθηκε ο Όσκαρ, όμως ήταν ένα ιδανικό τελείωμα», ανέφερε ο Ολλανδός προπονητής στην «Match of the Day» και στην συνέχεια αναφέρθηκε στον χρόνο των καθυστερήσεων: «Ο διαιτητής είχε δώσει επτά λεπτά έξτρα χρόνου, όμως κράτησε παραπάνω, καθώς οι αντίπαλοι μας σπαταλούσαν υπερβολικά πολύ χρόνο σε «νεκρά» σημεία του ματς, όμως τα κόρνερ».