Ατρόμητος – Απόλλων Σμύρνης 1-1: Δίκαιη μοιρασιά στο Περιστέρι

LamiaNow News Add a Comment
1 Min Read
Ο Ατρόμητος και ο Απόλλων Σμύρνης αναδείχθηκαν ισόπαλοι (1-1) στη δεύτερη αγωνιστική των πλέι άουτ της Super League

Ο Ατρόμητος και ο Απόλλων Σμύρνης ήθελαν τη νίκη για να αποδεσμευτούν οριστικά από το άγχος της αποφυγής του υποβιβασμού αλλά στο τέλος δεν τους… Χάλασε η ισοπαλία (1-1) που τους διατηρεί μακριά από την επικίνδυνη ζώνη (βρίσκονται στο +9 καθώς ισοβαθμούν στους 29 βαθμούς) έπειτα από δύο αγωνιστικές στα πλέι άουτ της Super League.

Το παιχνίδι ήταν κακό στο πρώτο ημίχρονο δίχως ρυθμό και φάσεις αλλά βελτιώθηκε σημαντικά στο δεύτερο 45λεπτο. Ολα κρίθηκαν πάντως σε διάστημα λίγων λεπτών καθώς από το 49′ ως το 51′ οι δυο ομάδες σκόραραν από ένα τέρμα δίχως να ξαναμπορέσουν να φτάσουν στο γκολ μέχρι το φινάλε.