Aταλάντη-Προμηθέας Στυλίδας 3-1: Με πρωταγωνιστή τον… Ζήση (pics-video)

Τριπλή «ταλάντωση» (3-1) έκανε η Αταλάντη, με 2/3 γκολ του πολυβόλου της κατηγορίας, Ζήση Κωνσταντίνου, σε μία νέα αποκλειστική κατάβαση του Metrosport.gr στην περιφέρεια της Φθιώτιδας, μετά τη Στυλίδα και τη Μαλεσίνα, στην αναμέτρηση με τον Προμηθέα Στυλίδας του Ντράγκαν Μίτροβιτς, στο γήπεδο του Μεγαπλάτανου Φθιώτιδας, που φιλοξενεί την Αταλάντη για τελευταία αγωνιστική χρονιά, στην 30η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας.

Nα ευχαριστήσουμε τον συνάδελφο Νίκο Κολίτση του metrosport.gr
Σε παράσταση για ένα ρόλο ανά ημίχρονο για την κάθε ομάδα, εξελίχθηκε ο αγώνας, με τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν τρία γκολ στο πρώτο τέταρτο (Κωνσταντίνου 2 γκολ, Τζιβελέκης) και ουσιαστικά να κλειδώνουν τη νίκη και τους φιλοξενούμενους ν’ αναδεικνύουν το πλούσιο ταλέντο τους, στο δεύτερο ημίχρονο, όπου μείωσαν το σκορ με τον Πολύμερο, βγήκαν με αξιώσεις στο μεγάλο χώρο, έχασαν ευκαιρίες, έδειξαν χαρακτήρα και στοιχεία άριστης φυσικής κατάστασης και γενικά παρουσίασαν ανταγωνιστικό πρόσωπο, απέναντι σε μία Αταλάντη, με εμπειρία και παίκτες, που πλαισίωναν τον Κωνσταντίνου, με προσωπικότητα στη μεσοαμυντική γραμμή.

Man of the match: o αριστεροπόδαρος Kωνσταντίνου αύξησε κατά δύο τα γκολ στο παλμαρέ του (συνολικά 34) και δικαιούται τον τίτλο, συνδυαστικά με τις ενέργειες και την απόδοσή του στο πρώτο κυρίως ημίχρονο, με την τριπλέτα του γκολ του Προμηθέα Στυλίδας να κινδυνεύει να του τον «κλέψει» για τη σπάνια δημιουργία και εκτέλεση!
Σε επαγγελματική ποιότητα εικόνας και ήχου.