Άσφαιρη ισοπαλία στην Στυλίδα, λύτρωση στο 93′ για Αστ.Σταυρού

1 Min Read

Σε ένα ντέρμπι με πολύ σκοπιμότητα και χωρίς γκολ, Στυλίδα και Μαλεσίνα μοιράστηκαν τους βαθμούς το μεσημέρι του Σαββάτου στην Στυλίδα (0-0). Οι γηπεδούχοι ήταν πιο απειλητικοί και θα μπορούσαν να σκοράρουν σε κάποια από τις ευκαιρίες που δημιούργησαν, οι οποίες βέβαια δεν ήταν πολλές.

Η Μαλεσίνα προσπάθησε να παίξει στην κόντρα ωστόσο δεν ανησύχησε ιδιαίτερα την ομάδα του Γιάννη Περιβολιώτη που είχε την κατοχή και τον έλεγχο της αναμέτρησης στο μεγαλύτερο κομμάτι.

Δίκαιο σε γενικές γραμμές το αποτέλεσμα από δύο ομάδες που κυρίως δεν ήθελαν να χάσουν…

Στο άλλο ματς των 15.30 ο Αστέρας Σταυρού του Ηλία Μπακούμη …βρήκε γκολ και λύτρωση στο 93ο λεπτό της αναμέτρησης με την Αταλάντη. Λυτρωτής για τους γηπεδούχους ο Γάτσιος στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.