Ο Δήμος Λοκρών σε συνεργασία με τον Εθνικό Οργανισμό Δημόσιας Υγείας (ΕΟΔΥ) Φθιώτιδας προχώρησε σήμερα Παρασκευή 27 Ιανουαρίου 2023 στη διενέργεια rapid tests Covid-19 για τους κατοίκους του Δήμου Λοκρών στην Τραγάνα και στην Αταλάντη.
Πιο συγκεκριμένα
· Τραγάνα
Πραγματοποιήθηκαν 10 έλεγχοι ταχείας ανίχνευσης αντιγόνου Covid-19 στο Κοινοτικό Κατάστημα Μαρτίνου. Τα αποτελέσματα των δειγματοληψιών ήταν στο σύνολό τους αρνητικά σε Covid-19.
· Αταλάντη
Πραγματοποιήθηκαν 9 έλεγχοι ταχείας ανίχνευσης αντιγόνου Covid-19 στο Δημοτικό Κατάστημα Αταλάντης. Τα αποτελέσματα των δειγματοληψιών ήταν στο σύνολό τους αρνητικά σε Covid-19.
![https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/03/Iamia-Now-01-1-2-1-scaled.jpg](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/01/1-36-1024x576.jpg)
Ο Δήμος Λοκρών θα συνεχίσει αντίστοιχες δράσεις και στο μέλλον. Ο Δήμαρχος Λοκρών κ. Αθανάσιος Ζεκεντές ευχαριστεί όσους προσήλθαν στις διαδικασίες δειγματοληψιών, καθώς και το κινητό κλιμάκιο του ΕΟΔΥ Φθιώτιδας για την πολύτιμη υγειονομική συνδρομή του.