Μεγάλο ματς την Κυριακή (17.15) για τη Λαμία όπου υποδέχεται τον Ατρόμητο. διαιτητής ορίστηκε ο Σκουλάς (Θεσσαλίας) ενώ βοηθοί οι Μπούξμπάουμ (Αν. Αττικής), Κωνστάντιος (Εύβοιας). 4ος θα είναι ο Αντωνίου (Αθηνών) ενώ παρατηρητής ο Γκαϊτατζής (Δράμας).
Από εκεί και πέρα, ο Τάσος Παπαπέτρου ορίστηκε από την ΚΕΔ ως πρώτος διαιτητής στο μεγάλο ντέρμπι της 20ης αγωνιστικής μεταξύ Ολυμπιακού και ΑΕΚ στο γήπεδο «Καραϊσκάκης» (4/2, 19.30).
Ο ρέφερι από τον Σύνδεσμο Αθηνών θα διευθύνει τη μεγάλη αναμέτρηση στο φαληρικό γήπεδο, με βοηθούς τους Κωσταρά (Αιτ/νιας), Καμπούρη (Εύβοιας). Τέταρτος θα είναι ο Τάσος Σιδηρόπουλος (Δωδ/νήσου) και παρατηρητής του αγώνα ο Δάλλας Κων/νος.
Αναλυτικά οι επιλογές της ΚΕΔ, όπως αναρτήθηκαν στο σάιτ της ΕΠΟ:
Σάββατο 3 Φεβρουαρίου
15.00 Αστέρας Τρίπολης – Ξάνθη ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Νεοφυτιάδης (Κορινθίας) / ΒΟΗΘΟΙ: Κολοσιώνης (Αιτ/νιας), Σινιοράκης (Χανίων) / 4ΟΣ: Ρατσιάτος (Αργολίδας)/ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Γιακουμής (Αθηνών)
17.15 ΑΕΛ – Πανιώνιος ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κουμπαράκης (Θράκης) / ΒΟΗΘΟΙ: Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας), Βασιλόπουλος (Έβρου) / 4ΟΣ: Κατσικογιάννης (Ηπείρου) / ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Σπυρόπουλος (Φθιώτιδας)
19.30 Παναθηναϊκός – Παναιτωλικός ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Τζήλος (Λάρισας) / ΒΟΗΘΟΙ: Δίπλαρης (Καρδίτσας), Σπυρόπουλος (Αν. Αττικής) / 4ΟΣ: Τζοβάρας (Φθιώτιδας) / ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Δαγκλής (Μακεδονίας)
Κυριακή 4 Φεβρουαρίου
15.00 ΠΑΣ Γιάννινα – ΠΑΟΚ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κουτσιαύτης (Άρτας) / ΒΟΗΘΟΙ: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Καλφάκης (Χανίων) / 4ΟΣ: Κομίνης (Θεσπρωτίας) / ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Φλώτσιος (Βοιωτίας)
17.15 Λεβαδειακός – Κέρκυρα ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Μάνταλος (Καβάλας) / ΒΟΗΘΟΙ: Χούσκογλου (Θράκης), Φωτόπουλος (Αθηνών) / 4ΟΣ: Ευαγγέλου (Αθηνών) / ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Γιανναδάκης (Λασιθίου)
17.15 Λαμία – Ατρόμητος ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σκουλάς (Θεσσαλίας)/ ΒΟΗΘΟΙ: Μπούξμπάουμ (Αν. Αττικής), Κωνστάντιος (Εύβοιας) / 4ΟΣ: Αντωνίου (Αθηνών) / ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Γκαϊτατζής (Δράμας)
19.30 Ολυμπιακός – ΑΕΚ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Παπαπέτρου (Αθηνών) / ΒΟΗΘΟΙ: Κωσταράς (Αιτ/νίας), Καμπούρης (Εύβοιας) / 4ΟΣ: Σιδηρόπουλος (Δωδ/νήσων) / ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Δάλλας (Ηπείρου)
Δευτέρα 5 Φεβρουαρίου
19.30 Πλατανιάς – Απόλλων Σμύρνης ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αρετόπουλος (Τρικάλων) / ΒΟΗΘΟΙ: Πετρόπουλος (Αρκαδίας), Δημόπουλος (Δυτ. Αττικής) / 4ΟΣ: Τσαμούρης (Πειραιά) / ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Μαυρόπουλος (Μακεδονίας)