ΑΟ Λαμίας-ΠΑΣ Ιωνικός 80΄, 3-0: Πιο χαλαρά και από… προπόνηση! (φωτογραφίες)

lamianow Add a Comment
1 Min Read

Μια χαλαρή προπόνηση έκανε το απόγευμα του Σαββάτου στο Χαλκιοπούλειο ο ΑΟ Λαμίας. Το συγκρότημα του Ηλία Αγγέλη επιβλήθηκε με 3-0 σετ του ΠΑΣ Ιωνικού 1980 και απέχει πλέον μια νίκη από την μαθηματική του πρόκριση στα play off ανόδου για την Α1.

Το ματς ολοκληρώθηκε σε λιγότερο από μια ώρα ενώ είναι χαρακτηριστικό πως μόνο στο ένα από τα σετ οι φιλοξενούμενες πέρασαν τους 10 πόντους. Ο Ηλίας Αγγέλης είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει και αθλήτριες που δεν έχουν πολύ χρόνο συμμετοχής.

Το επόμενο Σάββατο ο ΑΟ Λαμίας υποδέχεται τον Απόλλωνα Πάτρας και πάλι στο «Χαλκιοπούλειο» και με νίκη σφραγίζει την μαθηματική πρόκριση στα play off ανόδου.

Τα σετ: 25-6, 25-11, 25-8

ΑΟ ΛΑΜΙΑΣ (Ηλ. Αγγέλης): Τσιλαλή, Βαϊτσα, Ζαχαρή, Οικονομάκη, Κόλλια, Κόντρα, Νικολίτσα, Σαββίδου, Μωραγιάννη, Διπλάρη

ΠΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ 80 (Ν. Κορδός): Σταμουλακάτου, Κιρκινέζου, Σιακαβέλλα, Καραντάσιου, Μπέτσα-Βέτσα, Δημητράντζου, Παπανίκου, Λογκιζίδου.