ΑΟ Λαμίας-ΧΑΝΘ 3-1: “Ξύπνησε” μετά το 1ο σετ και έκανε… πλάκα!

By Lamianow.gr Add a Comment
1 Min Read

Εκμεταλλευόμενος για μια ακόμη φορά την έδρα του (το απόγευμα του Σαββάτου) ο ΑΟ Λαμίας έφτασε στην 12η νίκη του σε 16 αναμετρήσεις στην Pre League. Το συγκρότημα του Ηλία Αγγέλη για τη 16η αγωνιστική επικράτησε της ΧΑΝΘ στο Χαλκιοπούλειο με 3-1 σετ.

Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο στο 1ο σετ και κρίθηκε στις λεπτομέρειες με τις φιλοξενούμενες να το κατακτούν με 28-26 αν και βρέθηκαν να χάνουν με 21-17. Στο 2ο σετ ο ΑΟΛ ανέβασε ταχύτητα και αν βρέθηκε να χάνει με 7-10 και 11-14 γύρισε το παιχνίδι και κατέκτησε το σετ με 25-21. Πολύ εύκολα στο 3ο σετ οι γηπεδούχες κέρδισαν την ΧΑΝΘ με 25-16, κάνοντας το 2-1 ενώ με το πόδι στο γκάζι έγραψαν τον επίλογο κατακτώντας με 25-16 και το 4ο σετ.

Την επόμενη αγωνιστική (17η) ο ΑΟ Λαμίας θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας το ΖΑΟΝ την Κυριακή 24 Φεβρουαρίου και ώρα 17:30.