ΑΟ Λαμίας-Ασκληπιός Τρικάλων 3-2: Ασταμάτητες… (φωτογραφίες-video)

lamianow Add a Comment

To εντυπωσιακό σερί του ΑΟ Λαμίας συνεχίστηκε το απόγευμα του Σαββάτου στο Χαλκιοπούλειο. Τα κορίτσια του Ηλία Αγγέλη πήραν μια ακόμη νίκη, αυτή την φορά με 3-2 κόντρα στον μαχητικό Ασκληπιό Τρικάλων παραμένοντας αήττητες και με διαφορά στην κορυφή μετά από 7 αγωνιστικές.

Στο τελευταίο τους παιχνίδι για το 2016, τα κορίτσια του Ηλία Αγγέλη βρέθηκαν να χάνουν, έκαναν την ανατροπή, ξανά ισοφαρίστηκαν, αποδείχθηκαν ωστόσο πιο ψύχραιμα στο τάι-μπρέικ και πήραν εν τέλει μία ακόμα νίκη.

Το πρώτο σετ ήταν το… κακό για την λαμιώτικη ομάδα που παρουσιάστηκε φανερά εκτός κλίματος και αιφνιδιάστηκε χάνοντας το με 13-25. Στο 2ο ωστόσο ο ΑΟ Λαμίας ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση του και ισοφάρισε κερδίζοντας το με 25-20. Ίδιο μοτίβο και στο 3ο σετ όπου οι γηπεδούχες με ανάλογη εξέλιξη (όπως και στο 2ο σετ) το κέρδισαν με 25-21 παίρνοντας και το προβάδισμα με 2-1. Οι παθογένειες του 1ου σετ επανήλθαν στο 4ο όπου ο αποφασισμένος Ασκληπιός έκανε το 2-2 κερδίζοντας το σετ με 16-25. Εν τέλει το ματς κρίθηκε στο τάι-μπρέικ όπου με την βοήθεια και του κόσμου ο ΑΟ Λαμίας επιβλήθηκε με 15-9 κερδίζοντας το ματς 3-2.

Τα σετ: 13-25, 25-20, 25-21, 16-25, 15-9

ΑΟ ΛΑΜΙΑΣ (Η. Αγγέλης): Βαίτσα, Γαλανού, Μόσχου, Κακάβα, Τσιλαλή, Σαββίδου, Ζαχαρή, Οικονομάκη, Κόλλια, Κόντρα, Νικολίτσα, Παληογιάννη, Πατερέκα

ΑΣ ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ (Σ. Παναγιάρη): Γεωργοπούλου, Κότσιρα, Βουλγαράκη, Τόλλιου, Χατζηχριστοδούλου, Γιάννη, Γάτσα, Γιωργάκη, Αθανασοπούλου, Γεωργίου, Παπαθεοδώρου, Βρακά.