Aκαδημία/Ηρακλής Ροδίτσας-Δάφνη Λιβανατών 1-2: “Απόδραση” στις καθυστερήσεις (pics)

lamianow

Στις καθυστερήσεις απέδρασε με τη νίκη από το Ενωσιακό γήπεδο η Δάφνη Λιβανατών η οποία επικράτησε του Ηρακλή Ροδίτσας/Ακαδημία με 2-1.

Πρωταγωνιστής της αναμέτρησης για τους φιλοξενούμενους δεν ήταν άλλος από τον νεαρό Ζαββό ο οποίος πέρασε σαν αλλαγή στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης και λίγο αργότερα έμελλε να είναι ο ήρωας χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του σκοράροντας στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης.

45

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά και με το καλημέρα σχεδόν πήραν κεφάλι στο σκορ όταν ο Πούλος με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Αλεξανδρή κάνοντας έτσι το 0-1.

52

Η Δάφνη έλεγξε το ματς έχοντας το προβάδισμα και κατάφερε μέχρι το φινάλε να έχει το πάνω χέρι. Ωστόσο οι γηπεδούχοι για ακόμη μία φορά φέτος έδειξαν πόσο σκληροτράχηλοι είναι σαν ομάδα και έφεραν το ματς στα ίσα με τον Λαμπρόπουλο με σουτ μέσα από την περιοχή στο 80ό λεπτό να σκοράρει και να ισοφαρίζει σε 1-1 . Όλα έδειχναν ότι το ματς θα οδηγούνταν στην ισοπαλία και οι δύο ομάδες θα μοιράζονταν από ένα βαθμό ωστόσο οι φιλοξενούμενοι στάθηκαν πιο τυχεροί και με τον νεαρό Ζαββό να σκοράρει στις καθυστερήσεις έφυγαν με την πρώτη τους νίκη έπειτα από εφτά σερί ανεπιτυχείς προσπάθειες αφού αξίζει να σημειωθεί ότι η αμέσως προηγούμενη επιτυχία τους ήταν στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος!