Ακαδημία/Ηρακλής-Νέο Κρίκελλο 1-1: Μοιρασιά σε όλα από το ημίχρονο! (φωτορεπορτάζ)

lamianow Add a Comment

Μοιρασιά ανάμεσα σε Ακαδημία/Ηρακλής και Νέο Κρίκελλο είχαμε το μεσημέρι του Σαββάτου στο Ενωσιακό. Οι δύο ομάδες αναδείχτηκαν ισόπαλες με 1-1 έχοντας και από ένα δοκάρι.

Μόλις στο 3ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι απείλησαν για πρώτη φορά με την προσπάθεια τους να σταματάει στο δεξί δοκάρι του Αλεξανδρή. Ο Νεοφώτιστος εκτέλεσε το κόρνερ ο Χαντζής έπιασε το μακρινό σουτ το οποίο τράνταξε το δοκάρι του κίπερ της Ακαδημίας. Δεκατρία λεπτά μετά το Νέο Κρίκελλο άνοιξε το σκορ.

Ο Νεοφώτιστος εκτέλεσε εκ νέου κόρνερ η μπάλα απομακρύνθηκε ασθενώς από τους αμυντικούς και έφτασε στο 2ο δοκάρι εκεί όπου ο Ρουμπής δεν λάθεψε γράφοντας το 0-1.

Η Ακαδημία ανέβασε την πίεση της και αντέδρασε.  Ένα τέταρτο αργότερα έφερε το ματς στα ίσια ενώ λίγο έλειψε να το γυρίσει και… τούμπα στο 34′. Στο 32′ ο Νεοχωρίτης εκτέλεσε το κόρνερ ο Ντούλας έδιωξε προσωρινά εκτός μεγάλης περιοχής η μπάλα έφτασε στον Κολντρέου ο οποίος με μακρινό σουτ και αφού η μπάλα βρήκε σε αμυντικούς κατέληξε στην εστία του Νέου Κρικέλλου για το 1-1. Στο 34′ οι τυπικά γηπεδούχοι λίγο έλειψε να γυρίσουν το παιχνίδι.

Ο Σάπιος έπιασε δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή με την μπάλα  να βρίσκει το αριστερό δοκάρι του Ντούλα και να “εξοστρακίζεται”. Οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες και στην επανάληψη χωρίς όμως να μπορέσουν να τις μετουσιώσουν σε γκολ. Δίκαιο σε γενικές γραμμές το αποτέλεσμα.

Ηρακλής/Ακαδημία (Θ.Νεοχωρίτης): Αλεξανδρής, Νεοχωρίτης, Σάπιος, Παναγιωτόπουλος, Κολντρέου, Κάσμι, Τσάκαλος (72′ Σταθόπουλος), Καραγιάννης, Λαμπρόπουλος, Κασσάπας, Πατσάνι.
Νέο Κρίκελλο (Θ.Αργύρης): Ντούλας, Χορμόβας, Τσιγγόλης, Χαντζής (60′ Σκεμπές), Δάμπασης, Χειρόπουλος, Συγγούνης, Νεοφώτιστος, Ντιγκόζι (38′ Τριανταφύλλου), Μάνδαλος (78′ Καλαντζής), Ρουμπής.