Α Φθιώτιδας-6η Αγωνιστική: Μοναξιά στην κορυφή για την Ένωση, ισόπαλο το ντέρμπι, νέα απώλεια για Ολυμπιακό!

Lamianow.gr Add a Comment
3 Min Read

Μόνη στην κορυφή της βαθμολογίας έμεινε η Ένωση 2010 μετά και το πέρας της 6ης
αγωνιστικής στην Α Φθιώτιδας. Η πιο παραγωγική ομάδα της κατηγορίας με νέα… τεσσάρα,
αυτή την φορά εκτός έδρας κόντρα στον ουραγό Παμμωλιακό, εκμεταλλεύτηκε την ισοπαλία στην Στυλίδα ανάμεσα στην γηπεδούχο και την Μαλεσίνα και πέρασε μόνη πρώτη. Δύο γκολ ο Μπουγιώτας τα άλλα δύο Κυριτσόπουλος και Σκαρλάτος για την ομάδα του Πέτρου Καραϊσκου.

Νέα απώλεια για τον Ολυμπιακό Λαμίας, αυτή την φορά στους Ευρυτάνες! Η ομάδα του
Σπύρου Λέντα αν και προηγήθηκε νωρίς με τον Καυκιά (4ο λεπτό) δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη σε ένα ακόμη παιχνίδι αφού δέχτηκε την ισοφάριση στο 50′ από τον Ντεμίρη. Ο
Ολυμπιακός Λαμίας ξεκίνησε ως το μεγάλο φαβορί την φετινή σεζόν, όπως γίνεται
αντιληπτό όμως, η απαιρήτητη χημεία απουσιάζει, και τα αποτελέσματα επίσης…

Εντυπωσιακή εμφάνιση για τα Καμμένα Βούρλα που διέλυσαν με 5-1 τον Προμηθέα Στυλίδας, την ώρα που η Δάφνη Λιβανατών επιβαλλόταν με 3-1 του Ελατειακού ο οποίος δεν μπορεί να σηκώσει εύκολα κεφάλι.

Τεράστιο διπλό για τον Παγκρατιακό ο οποίος χάρη σε ένα γκολ του Ορέστη Τσιγκόλη στο 1ο ημίχρονο απέδρασε με τους τρεις βαθμούς από τον Άγιο.

Μια ακόμη νίκη και για τους “πιτσιρικάδες” του Ανδρέα Ανυφαντή στο Νέο Κρίκελλο. Με γκολ των Ρουμπή και Συγγούνη επιβλήθηκαν με 2-1 των Ραχών.

Δείχνει να συνέρχεται το Καλαπόδι το οποίο πανηγύρισε μια ακόμη νίκη και μάλιστα εύκολα, εκτός έδρας, κόντρα στον Κηφισσό Κάτω Τιθορέας.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ
15.30: Στυλίδα-Μαλεσίνα 0-0
15:30:Σταυρός-Αταλάντη 1-0 (Γάτσιος 93′)
16:00:Νέο Κρίκελλο-Ραχες 2-1 (Ρουμπής 4′, Συγγούνης 21′-Λαϊνας 49′)
16:00:Ευρυτανικός-Ολυμπιακός Λαμίας 1-1 (Ντεμίρης 50′-Καυκιάς 4′)
16:00:Δάφνη Λιβανατών-Ελατειακός 3-1 (Σ.Μακρόπουλος 58′, Παπαναστασίου 77′,92′-Π.Στεργίου 65′)
16:00:Άρης Αγ. Κων/νου-Παγκρατιακός 0-1 (Ορ.Τσιγκόλης 12′)
16:00:Παμμωλιακός-Ένωση 2010 0-4 (38’, 65’ Μ. Μπουγιώτας, 43’ Σκαρλάτος, 50’ Κυριτσόπουλος)
16:00:Κηφισσός Κ.Τιθορέας-Καλαπόδι 0-3 (Ζιάκκας 24′, Μακρής 52′, Λιάσκος 80)
16:00:Καμένα Βούρλα-Προμηθέας Στυλίδας 5-1 (32’ Τομόρι, 41’ Λίκο, 50’ Βέλλιος, 70’ Κουτσούκος, 77’ Ηλ. Μπαγινέτας-53’ Κεραμιδάς)